Super League
Sat 03 Fev
Basel
-
FC Lugano
Luzern
-
Lausanne Sports
Sion
-
Grasshopper
Young Boys
-
St. Gallen
Zurich
-
Thun
Equipe / Pontos
1 Young Boys YOB 40
2 Basel BAS 38
3 Zurich ZUR 28
4 St. Gallen STG 27
5 Lausanne Sports LAU 25
 
6 Grasshopper GCZ 24
7 FC Lugano LUG 22
8 Thun THU 21
9 Luzern FCL 20
10 Sion SIO 17
Challenge League
Sex 02 Fev
Aarau
16:00
Schaffhausen
Servette
16:00
Chiasso
FC Vaduz
16:00
Neuchâtel Xamax
Wil 1900
16:00
Wohlen
Winterthur
16:00
Rapperswil
Equipe / Pontos
1 Neuchâtel Xamax NEX 46
2 Schaffhausen SCH 36
3 Servette SER 35
4 FC Vaduz FCV 26
5 Rapperswil RAP 23
 
6 Chiasso CHI 20
7 Aarau FCA 18
8 Wohlen WOH 13
9 Winterthur WIN 12
10 Wil 1900 WIL 11
Grupo 1
Sat 03 Mar
Echallens
17:00
Martigny
Lancy FC
17:00
Young Boys II
Meyrin
18:00
Lausanne Sport II
Dom 04 Mar
Naters
14:30
Etoile Carouge
Fribourg
17:00
FC Azzurri 90
Thun II
17:00
Dudingen
Vevey Sports
17:00
Portalban
Equipe / Pontos
1 Lancy FC LAN 28
2 Martigny MAR 25
3 Fribourg FRI 25
4 FC Azzurri 90 FCA 24
5 Etoile Carouge ETO 21
6 Young Boys II YOU 21
7 Vevey Sports VEV 21
 
8 Lausanne Sport II LAU 20
9 Meyrin MEY 19
10 Naters NAT 19
11 Echallens ECH 19
12 Thun II THU 14
13 Portalban / Gletterens POR 13
14 Dudingen DUD 8
Grupo 2
Sat 03 Mar
Black Stars
15:00
Luzern II
Zug
17:00
Bassecourt
Kickers Luzern
17:15
Munsingen
Dom 04 Mar
Delemont
14:00
Schotz
Langenthal
15:00
Grasshoppers II
Buochs
17:00
Solothurn
FC Sursee
17:00
Baden
Equipe / Pontos
1 Solothurn SOL 40
2 Buochs BUO 29
3 Munsingen MUN 26
4 Luzern II LUZ 26
5 Grasshoppers II GRA 23
6 Black Stars BLA 23
7 Schotz SCH 22
 
8 Delemont DEL 19
9 Baden BAD 17
10 Zug ZUG 17
11 FC Sursee FCS 10
12 Bassecourt BAS 10
13 Langenthal LAN 8
14 Kickers Luzern LUZ 6
Grupo 3
Sat 03 Mar
Wettswil-Bonstette
16:00
Tuggen
Red Star Zürich
16:00
Hongg
Mendrisio-Stabio
17:00
Seuzach
FC Balzers
17:00
FC Thalwil
Dom 04 Mar
Kosova
15:30
St. Gallen II
Winterthur II
17:00
Eschen/Mauren
FC Gossau
17:00
AC Bellinzona
Equipe / Pontos
1 AC Bellinzona BEL 35
2 Mendrisio-Stabio MEN 26
3 FC Gossau FCG 24
4 FC Thalwil FCT 23
5 Kosova KOS 21
6 Red Star Zürich RSZ 21
7 St. Gallen II STG 18
 
8 Hongg HON 18
9 Seuzach SEU 17
10 Tuggen TUG 16
11 FC Balzers FCB 14
12 Winterthur II WIN 13
13 Eschen/Mauren ESC 11
14 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
Grupo 1
Sex 09 Mar
Urania Genève Sp.
20:00
Interstar
Sat 10 Mar
Veyrier Sports
17:30
Conthey
Montreux Sports
18:00
Signal
Dom 11 Mar
Chippis
-
Collex-Bossy
Servette II
-
Bex
Perly-Certoux
-
Terre Sainte
FC Monthey
-
CS Chênois
Equipe / Pontos
1 CS Chênois CSC 34
2 Terre Sainte TER 24
3 FC Monthey FCM 23
4 Servette II SER 23
5 Interstar INT 22
6 Conthey CON 22
7 Urania Genève Sport UGS 19
 
8 Chippis CHI 19
9 Veyrier Sports VEY 17
10 Signal Bernex-Confignon SBC 15
11 Montreux Sports MON 14
12 Collex-Bossy COL 13
13 Perly-Certoux PER 5
14 Bex BEX 5
Grupo 2
Sat 10 Mar
Boudry
17:30
Bulle
Dom 11 Mar
Echichens
-
Romontois
Sarraz-Eclépens
-
Vallorbe-Ballaigue
Genolier-Begnins
-
Stade Payerne
Dardania Lausanne
-
Tour Pâquier
Thierrens
-
Richemond
Farvagny / Ogoz
-
Colombier
Equipe / Pontos
1 La Sarraz-Eclépens SEC 31
2 Bulle BUL 31
3 Genolier-Begnins GEN 21
4 Romontois ROM 20
5 Colombier COL 20
6 La Tour /  Le Pâquier TPA 20
7 Echichens ECH 19
 
8 Farvagny / Ogoz FAR 18
9 Thierrens THI 18
10 Vallorbe-Ballaigues VAL 17
11 Dardania Lausanne DAR 16
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 7
Grupo 3
Sat 10 Mar
Lerchenfeld
16:00
Dornach
Dom 11 Mar
Bern 1894
-
Muri-Gümligen
Tavannes Tramelan
-
FC Konolfingen
Liestal
-
Binningen
Reinach
-
Timau Basel
FC Prishtina Bern
15:00
Allschwil
Biel-Bienne
15:00
Moutier
Equipe / Pontos
1 Biel-Bienne BIE 32
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Moutier MOU 24
4 Liestal LIE 24
5 Dornach DOR 24
6 FC Konolfingen FCK 24
7 Lerchenfeld LER 19
 
8 Timau Basel TIM 18
9 Binningen BIN 17
10 Allschwil ALL 17
11 FC Prishtina Bern FCP 11
12 Muri-Gümligen GUM 10
13 Reinach REI 10
14 Bern 1894 BER 3
Grupo 4
Sat 10 Mar
Hochdorf
17:00
Brunnen
Dom 11 Mar
Ascona
-
Locarno
Novazzano
-
Eschenbach
Hergiswil
-
Taverne
Ibach
-
Sarnen
Lugano II
-
Goldau
Tue 13 Mar
Perlen-Buchrain
20:00
FC Altdorf
Equipe / Pontos
1 Goldau GOL 33
2 Hergiswil HER 24
3 Novazzano NOV 23
4 Sarnen SAR 22
5 Taverne TAV 22
6 Ibach IBA 21
7 Locarno LOC 20
 
8 Brunnen BRU 19
9 Eschenbach ESC 15
10 Lugano II LUG 15
11 Perlen-Buchrain PER 14
12 FC Altdorf FCA 13
13 Ascona ASC 11
14 Hochdorf HOC 4
Grupo 5
Sat 10 Mar
Dietikon
16:00
Wohlen II
Zofingen
17:00
Aarau II
FC Wettingen
17:00
Pajde
Biberist
18:00
Blue Stars Zürich
Dom 11 Mar
Wangen
-
Rothrist
FC Muri
14:30
Schöftland
Olten
15:00
Dulliken
Equipe / Pontos
1 Zofingen ZOF 31
2 Pajde PAJ 28
3 Schöftland SCH 27
4 FC Muri FCM 21
5 Aarau II AAR 20
6 Dietikon DIE 18
7 FC Wettingen FCW 18
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 17
9 Wangen WAN 16
10 Wohlen II WOH 15
11 Dulliken DUL 13
12 Olten OLT 13
13 Biberist BIB 10
14 Rothrist ROT 6
Premier League »
Seg 22 Jan
21:00
Swansea City
21:00
Liverpool
La Liga »
Seg 22 Jan
21:00
Eibar
21:00
Málaga
Serie A »
Seg 22 Jan
20:45
Juventus
20:45
Genoa
Copa Libertadores »
Seg 22 Jan
23:15
Wanderers
23:15
Olimpia Asunción
Clausura México »
Seg 22 Jan
01:00 terminado
Santos Laguna
1 - 0
Morelia INFO
Süper Lig »
Seg 22 Jan
18:00
Kayserispor
18:00
Galatasaray SK
Friendly »
Seg 22 Jan
13:00
Brøndby IF
13:00
Guangzhou Evergrande
Seg 22 Jan
16:00
Zenit
16:00
Kobenhavn
Seg 22 Jan
13:30
Šhkëndija 79
13:30
Zurich
Seg 22 Jan
15:00
Rapid Wien
15:00
CFR Cluj
Seg 22 Jan
17:00
Spartak Moskva
17:00
Astana
Seg 22 Jan
17:00
Dunav Ruse
17:00
St. Polten
Seg 22 Jan
11:30
Athletic
11:30
Rudes
Seg 22 Jan
16:00
Mattersburg
16:00
Saarbrücken
Seg 22 Jan
12:00
CSKA Moskva
12:00
AC Horsens
Seg 22 Jan
15:00
Dinamo Bucureşti
15:00
Austria Wien
Seg 22 Jan
16:00
Botosani
16:00
Arka Gdynia
Seg 22 Jan
16:00
Viitorul
16:00
FK Rostov na Donu
Seg 22 Jan
14:00
FK Krasnodar
14:00
FK Lokomotiv Tashkent
Seg 22 Jan
14:00
FK Neftchi
14:00
SKA-Khabarovsk
Paulista A1 »
Seg 22 Jan
23:00
Santos FC
23:00
Bragantino
Ligue 2 »
Seg 22 Jan
20:45
Paris FC
20:45
Ajaccio
Lega Pro 1 Grupo 1 »
Seg 22 Jan
20:45
Lucchese Libertas
20:45
Livorno
Lega Pro 1 Grupo 2 »
Seg 22 Jan
20:30
AlbinoLeffe
20:30
Renate
Eerste Divisie »
Seg 22 Jan
20:00
Jong Ajax
20:00
Cambuur
Seg 22 Jan
20:00
AZ II
20:00
Den Bosch
3. Liga »
Seg 22 Jan
20:30
Rot-Weiss Erfurt
20:30
Magdeburg
Campeonato Africano de Naciones Grupo 2 »
Seg 22 Jan
20:00
Uganda
20:00
Costa do Marfim
Seg 22 Jan
20:00
Namíbia
20:00
Zâmbia
1. Lig »
Seg 22 Jan
16:00
Denizlispor
16:00
Adanaspor
Seg 22 Jan
16:00
Gaziantep BB
16:00
Samsunspor
Premier League »
Seg 22 Jan
14:10
Al Sharjah
14:10
Al Dhafra
Seg 22 Jan
16:45
Emirates Club
16:45
Al-Wasl
Premier de Ascenso - Clausura Grupo 1 »
Seg 22 Jan
01:00 terminado
Tepatitlán
1 - 0
Durango INFO
Liga A1 »
Non League Div One Grupo 1 »
AFC Cup Grupo 2 »
Seg 22 Jan
12:00 Adiado
Lao Toyota
12:00
Home United
Seg 22 Jan
16:00
Hilal Al Quds
16:00
Al-Suwaiq
1 Divison Cyprus »
Premier League »
Seg 22 Jan
13:30
Al-Ittihad
13:30
Al-Mokawloon Al-Arab
Seg 22 Jan
16:00
Ismaily
16:00
Asyouty Sport
Carioca 1 Grupo 4 »
Seg 22 Jan
23:00
Goytacaz
23:00
Bonsucesso
Primera Division »
Seg 22 Jan
01:00 terminado
Diriangén
6 - 0
Chinandega INFO
Torneos de Verano Argentina »
Seg 22 Jan
02:10 terminado
Boca Juniors
0 - 1
River Plate INFO
Liga Leumit »
I League »
Potiguar »
Seg 22 Jan
19:00
Força e Luz
19:00
Globo
Liga Etiopía »
Seg 22 Jan
13:00
Sidama Bunna
13:00
Fasil Kenema
Iraqi League »
Seg 22 Jan
12:30
Al Najaf
12:30
Al Hussein
Seg 22 Jan
12:30
Al Hudod
12:30
Al Talaba
Ligi Kuu Bara »
Seg 22 Jan
12:00
Maji Maji
12:00
Singida United
Seg 22 Jan
14:00
Ndanda
14:00
Mbeya City
Seg 22 Jan
12:00
Kagera Sugar
12:00
Simba SC

Follow BeSoccer on Facebook