1. Division
Seg 02 Abr
Åsane
15:00
Nest-Sotra
Tromsdalen
15:00
Jerv
Sandnes Ulf
18:00
Strømmen
Mjøndalen
18:00
Florø
Kongsvinger
18:00
Viking Stavanger
Notodden
18:00
Levanger
Ull Kisa
18:00
Hamarkameratene
Tue 03 Abr
Aalesunds FK
19:00
Sogndal
Equipe / Pontos
1 Åsane ASA 0
2 Jerv JER 0
3 Sogndal SOG 0
4 Nest-Sotra NES 0
5 Florø FLO 0
6 Strømmen STR 0
7 Hamarkameratene HAM 0
8 Levanger LEV 0
 
9 Aalesunds FK AFK 0
10 Ull Kisa ULL 0
11 Notodden NOT 0
12 Kongsvinger KON 0
13 Mjøndalen MJO 0
14 Tromsdalen TRO 0
15 Sandnes Ulf SAN 0
16 Viking Stavanger VKG 0
Grupo 1
Sat 14 Abr
Bærum
16:00
Moss
Fram Larvik
16:00
Nybergsund
Fredrikstad FK
16:00
Asker
Hønefoss
16:00
Grorud
Mjølner
16:00
Alta IF
Raufoss
16:00
Elverum
Seg 16 Abr
Odd II
19:00
Stabaek 2
Equipe / Pontos
1 Bærum BAR 0
2 Stabaek 2 STA 0
3 Nybergsund Il-Trysil NYB 0
4 Moss MOS 0
5 Elverum ELV 0
6 Asker ASK 0
7 Alta IF ALT 0
 
8 Odd II ODD 0
9 Raufoss RAU 0
10 Mjølner MJO 0
11 Hønefoss HON 0
12 Fredrikstad FK FFK 0
13 Fram Larvik FRA 0
14 Grorud GRO 0
Grupo 2
Sat 14 Abr
Bryne
16:00
Flekkerøy
Kjelsås
16:00
Skeid
KFUM
16:00
Vidar
Nardo
16:00
FK Arendal
Stjørdals-Blink
16:00
Hødd
Vålerenga II
16:00
Egersund
Vard
16:00
Brattvåg
Equipe / Pontos
1 Bryne BRY 0
2 Skeid SKE 0
3 Hødd HOD 0
4 Flekkerøy FLE 0
5 Egersund EGE 0
6 Brattvåg BRA 0
7 FK Arendal FKA 0
 
8 Vard VAR 0
9 Vålerenga II VAL 0
10 Stjørdals-Blink STB 0
11 Nardo NAR 0
12 KFUM KFU 0
13 Kjelsås KJE 0
14 Vidar VID 0
Grupo 1
Sat 14 Abr
Spjelkavik
16:00
Træff
Rilindja
16:00
Ullern
IF Ready
16:00
Drøbak / Frogn
SK Herd
16:00
Lokomotiv Oslo
Seg 16 Abr
Follo
19:00
KFUM II
Hødd II
19:00
Oppsal
Molde FK II
19:00
Kristiansund II
Equipe / Pontos
1 Spjelkavik SPJ 0
2 Drøbak / Frogn DRO 0
3 Oppsal OPP 0
4 Kristiansund II KBK 0
5 Træff TRA 0
6 Lokomotiv Oslo LOK 0
7 Ullern ULL 0
 
8 Molde FK II MOL 0
9 Hødd II HOD 0
10 Follo FOL 0
11 SK Herd HER 0
12 IF Ready IFR 0
13 Rilindja RIO 0
14 KFUM II KFU 0
Grupo 3
Sat 14 Abr
Sola Fotball
-
Halsen
FK Tønsberg
-
Vindbjart
Donn
-
Åssiden IF
Sandefjord II
-
IK Start II
Ørn Horten
-
Staal Jørpeland
Urædd
-
Madla
Egersund II
-
Pors Grenland
Equipe / Pontos
1 Sola Fotball SOL 0
2 Pors Grenland POR 0
3 Vindbjart VIN 0
4 Åssiden IF AIF 0
5  IK Start II IKS 0
6 Staal Jørpeland SJI 0
7 Madla MAI 0
 
8 Egersund II EIK 0
9 Urædd URA 0
10 Ørn Horten ORN 0
11 Sandefjord II SFO 0
12 Donn DON 0
13 FK Tønsberg FKT 0
14 Halsen HIF 0
Grupo 4
Sat 14 Abr
Øystese
-
Fyllingsdalen
Vardeneset
-
Sogndal II
Brann II
-
Viking FK II
Lysekloster
-
Varegg
Brodd
-
Førde
Sotra
-
Stord
Tertnes
-
Fana
Equipe / Pontos
1 Øystese OIL 0
2 Fana FAN 0
3 Sogndal II SOF 0
4 Viking FK II VIK 0
5 Varegg VAR 0
6 Førde FOR 0
7 Stord STO 0
 
8 Tertnes TTI 0
9 Sotra SSK 0
10 Brodd BRO 0
11 Lysekloster LYS 0
12 Brann II BRA 0
13 Vardeneset VBK 0
14 Fyllingsdalen FYL 0
Grupo 5
Sat 14 Abr
Tynset
-
Verdal
Rosenborg II
-
Brumunddal
Melhus
-
Løten
Kolstad
-
Byåsen
Rødde FK
-
Levanger II
Orkla
-
Steinkjer
Ottestad
-
Gjøvik-Lyn
Equipe / Pontos
1 Tynset TYN 0
2 Gjøvik-Lyn GJO 0
3 Brumunddal BRU 0
4 Løten LFK 0
5 Byåsen BYA 0
6 Levanger II LFK 0
7 Steinkjer STE 0
 
8 Ottestad OTT 0
9 Orkla ORK 0
10 Rødde FK ROD 0
11 Kolstad KOL 0
12 Melhus MEL 0
13 Rosenborg II ROS 0
14 Verdal VER 0
Capital One Cup »
Wed 24 Jan
21:00
Arsenal
21:00
Chelsea
Serie A »
Wed 24 Jan
20:45
Sampdoria
20:45
Roma
Wed 24 Jan
18:30
Lazio
18:30
Udinese
Copa del Rey »
Wed 24 Jan
21:30
Real Madrid
21:30
Leganés
Wed 24 Jan
19:00
Alavés
19:00
Valencia
Coupe de France »
Wed 24 Jan
18:30
Montpellier
18:30
Lorient
Wed 24 Jan
18:30
Biesheim
18:30
Grenoble
Wed 24 Jan
18:30
Troyes
18:30
Saint Etienne
Wed 24 Jan
18:30
Saint-Lô Manche
18:30
Les Herbiers
Wed 24 Jan
18:30
PSG
18:30
Guingamp
Wed 24 Jan
21:05
Monaco
21:05
Olympique Lyonnais
Wed 24 Jan
18:30
Tours
18:30
Metz
Eredivisie »
Wed 24 Jan
20:00
Utrecht
20:00
Feyenoord
Copa MX Clausura Grupo 1 »
Wed 24 Jan
02:00 Em jogo 29'
Venados
0 - 0
Cafetaleros de Tapachula
Copa MX Clausura Grupo 2 »
Wed 24 Jan
04:00
Puebla
04:00
Alebrijes de Oaxaca
Copa MX Clausura Grupo 6 »
Wed 24 Jan
02:00 Em jogo 28'
Murciélagos
1 - 0
Necaxa
Copa MX Clausura Grupo 8 »
Wed 24 Jan
04:06
Celaya
04:06
Pachuca
Copa MX Clausura Grupo 9 »
Premier League »
Wed 24 Jan
20:45
Dundee
20:45
Hibernian FC
Wed 24 Jan
20:45
Hamilton
20:45
Heart of Midlothian
Wed 24 Jan
20:45 Adiado
Kilmarnock
20:45
St. Johnstone
Wed 24 Jan
20:45
Motherwell
20:45
Ross County FC
Wed 24 Jan
20:45
Rangers FC
20:45
Aberdeen
Copa Argentina »
Wed 24 Jan
01:30 Intervalo
Gimnasia Mendoza
1 - 0
Juventud Universitario San
Wed 24 Jan
01:30 Intervalo
Dep. Maipú
1 - 0
Huracán Las Heras
Wed 24 Jan
01:45 Em jogo 44'
Sportivo
0 - 2
Unión Villa Krause
Wed 24 Jan
01:00 Em jogo 74'
Alvarado
1 - 0
Rivadavia Lincoln
Wed 24 Jan
01:00 Em jogo 74'
Villa Mitre Bahia
0 - 0
Sansinena
Wed 24 Jan
01:30 Intervalo
Dep. Roca
1 - 0
Cipolletti
Wed 24 Jan
01:30 Intervalo
Ferro General Pico
0 - 0
Independiente Neuquén
Wed 24 Jan
02:00 Em jogo 29'
Central Córdoba
0 - 0
San Lorenzo Alem
Wed 24 Jan
01:30 Intervalo
Estudiantes Río .
0 - 0
Sportivo Belgrano
Wed 24 Jan
01:00 Em jogo 74'
Crucero del Norte
3 - 0
Sportivo Patria
Wed 24 Jan
01:00 Em jogo 74'
Defensores
1 - 0
Douglas Haig
Wed 24 Jan
01:00 Em jogo 74'
Unión Sunchales
1 - 0
Sportivo Las Parejas
Wed 24 Jan
01:15 Em jogo 59'
Gimnasia
0 - 2
Def. de Pronunciamiento
Wed 24 Jan
02:00 Em jogo 29'
Altos Hornos Zapla
0 - 0
San Jorge Tucumán
Taça da Liga »
Wed 24 Jan
21:45
Sporting CP
21:45
Porto
Friendly »
Wed 24 Jan
16:00
Valerenga IF Oslo
16:00
Silkeborg IF
Wed 24 Jan
12:00
Valerenga IF Oslo
12:00
Seoul
Wed 24 Jan
Adiado
Jablonec
-
Viktoria Žižkov
Wed 24 Jan
15:00
Amkar Perm
15:00
Korona Kielce
Wed 24 Jan
12:00
Anorthosis
12:00
Austria Wien
Wed 24 Jan
16:00
Fremad Amager
16:00
FC Helsingør
Wed 24 Jan
16:00
Thun
16:00
Sion
Wed 24 Jan
10:00
Sigma Olomouc
10:00
SFC Opava
Wed 24 Jan
13:00
Zlin
13:00
Zlaté Moravce
Wed 24 Jan
14:00
Vlašim
14:00
Dukla Praha
Wed 24 Jan
15:00
Karviná
15:00
Frýdek-Místek
Wed 24 Jan
18:00
Orebro SK
18:00
Rynninge
Wed 24 Jan
11:00
Basel
11:00
Winterthur
Wed 24 Jan
15:00
Mladost Doboj Kak.
15:00
Tosno
Wed 24 Jan
15:00
Shakhtar Donetsk
15:00
Dinamo Zagreb
Wed 24 Jan
15:00
Zadar
15:00
Primorac Biograd
Wed 24 Jan
01:00 Em jogo 74'
América de Cali
2 - 0
Deportivo Cali
Pro League »
Wed 24 Jan
20:30
Anderlecht
20:30
Waasland-Beveren
Wed 24 Jan
20:30
Antwerp
20:30
KAA Gent
Wed 24 Jan
20:30
KAS Eupen
20:30
Charleroi
Wed 24 Jan
20:30
Lokeren
20:30
Genk
2. Liga »
Wed 24 Jan
20:30
Heidenheim
20:30
Braunschweig
Wed 24 Jan
20:30
Arminia Bielefeld
20:30
Greuther Fürth
Wed 24 Jan
18:30
Darmstadt 98
18:30
Kaiserslautern
Wed 24 Jan
20:30
Fortuna
20:30
Erzgebirge Aue
Paulista A1 »
Wed 24 Jan
22:30
Corinthians
22:30
Ferroviária
Wed 24 Jan
20:00
Linense CA
20:00
São Caetano
Wed 24 Jan
22:30
Botafogo SP
22:30
Novorizontino
Cup »
Wed 24 Jan
20:45
PAOK
20:45
Atromitos
Wed 24 Jan
16:15
Panionios
16:15
Lamia
Wed 24 Jan
18:30
Olympiakos Piraeus
18:30
AEK Athens
Lega Pro 1 Grupo 1 »
Wed 24 Jan
14:30
Piacenza
14:30
Siena
PSL »
Wed 24 Jan
18:30
AmaZulu
18:30
Bloemfontein Celtic
Campeonato Africano de Naciones Grupo 4 »
Wed 24 Jan
20:00
Congo
20:00
Angola
Wed 24 Jan
20:00
Burkina Faso
20:00
Camarões
Premier League »
Wed 24 Jan
14:15
Al Jazira
14:15
Dibba Al Fujairah
Wed 24 Jan
16:45
Al Wahda
16:45
Al Nasr Dubai
CFA Grupo 2 »
CFA Grupo 3 »
Wed 24 Jan
20:00
Arras
20:00
Drancy
Wed 24 Jan
20:00
US Fleury-Merogis
20:00
V.Châtillon
Non League Premier Grupo 1 »
Wed 24 Jan
20:45 terminado
Staines Town
0 - 0
Worthing INFO
Verano Costa Rica »
Wed 24 Jan
22:00
Guadalupe
22:00
CS Herediano
Wed 24 Jan
22:00
Limón
22:00
Carmelita
Tercera División Grupo 2 »
Wed 24 Jan
16:00
CD Praviano
16:00
Real Avilés
Tercera División Grupo 3 »
Wed 24 Jan
19:30
Barreda Balompié
19:30
Tropezón
Tercera División Grupo 11 »
Wed 24 Jan
20:00
Santanyi
20:00
Serverense
Super League India »
Wed 24 Jan
15:30
Pune City
15:30
Jamshedpur
1 Divison Cyprus »
Wed 24 Jan
17:00
APOEL
17:00
Apollon Limassol

Follow BeSoccer on Facebook