Superliga
Dom 11 Fev
AC Horsens
15:00
Midtjylland
Kobenhavn
15:00
Randers
Silkeborg IF
15:00
Aalborg BK
Hobro
15:00
AGF Aarhus
Lyngby BK
15:00
Brøndby IF
Odense BK
15:00
FC Helsingør
SonderjyskE
15:00
Nordsjaelland
Equipe / Pontos
1 Midtjylland MID 44
2 Brøndby IF BIF 43
3 Nordsjaelland FCN 39
4 Hobro HOB 27
5 AC Horsens HOR 27
6 Kobenhavn FCK 26
7 Aalborg BK AAL 26
 
8 Odense BK ODE 25
9 SonderjyskE SON 21
10 Silkeborg IF SIF 20
11 AGF Aarhus AGF 19
12 Lyngby BK LYN 18
13 FC Helsingør FCH 16
14 Randers RAN 14
1st Division
Dom 04 Mar
Esbjerg
13:45
Skive
Fremad Amager
13:45
Brabrand
Fredericia
13:45
HB Køge
Vejle BK
13:45
Thisted
Vendsyssel
13:45
Roskilde
Viborg FF
13:45
Nykøbing FC
Equipe / Pontos
1 Vejle BK VEJ 38
2 Thisted THI 35
3 Vendsyssel VEN 32
4 Esbjerg ESB 31
5 HB Køge HBK 30
6 Fredericia FRE 29
 
7 Viborg FF VFF 28
8 Roskilde ROS 25
9 Nykøbing FC LFA 23
10 Fremad Amager BFR 20
11 Brabrand BRA 13
12 Skive SKI 11
Grupo 1
Sex 23 Mar
Herlev
18:30
Karlslunde
Sat 24 Mar
Fredensborg BI
11:00
Taastrup FC
Kastrup
13:00
Stenløse BK
FA 2000
14:00
B 73 Slagelse
Dom 25 Mar
Holbæk
13:30
LSF
Equipe / Pontos
1 B 73 Slagelse B73 34
2 Herlev HER 27
3 Holbæk HOL 23
4 LSF LSF 21
5 Stenløse BK STE 19
 
6 FA 2000 FA2 17
7 Fredensborg BI FRE 16
8 Kastrup KAS 15
9 Taastrup FC TAA 13
10 Karlslunde KAR 12
Grupo 2
Sat 24 Mar
Avedøre
13:00
Odsherred
GVI
13:00
Fremad Valby
Vanløse
13:00
Virum Sorgenfri
KFUM Roskilde
13:30
Skjold Birkerød
AB Tårnby
14:00
B 1908
Equipe / Pontos
1 GVI GVI 27
2 Vanløse VAN 23
3 Fremad Valby FRE 22
4 AB Tårnby ABT 22
5 Odsherred ODS 20
 
6 Skjold Birkerød SKJ 20
7 Virum Sorgenfri VIR 19
8 B 1908 B19 17
9 Avedøre AVE 12
10 KFUM Roskilde KFU 11
Grupo 3
Sex 23 Mar
Kolding B
19:00
VSK Aarhus II
Sat 24 Mar
Oure
13:00
Esbjerg II
Aarhus Fremad II
13:30
Boldklubben 1909
Varde IF Elite
15:00
Tarup-Paarup
B 1913
15:30
Sønderborg
Equipe / Pontos
1 Tarup-Paarup TAR 32
2 Oure OFA 32
3 Boldklubben 1909 B19 21
4 Kolding B KOL 21
5 Sønderborg SON 19
 
6 B 1913 BOL 18
7 Varde IF Elite VAR 16
8 Aarhus Fremad II AAR 13
9 VSK Aarhus II AAR 13
10 Esbjerg II ESB 10
Grupo 4
Sat 21 Oct
Vejgaard B
0-0
AaB II
Viborg II
2-1
Holstebro
Hedensted
1-1
Randers Freja
Dom 22 Oct
Vatanspor
0-2
Lystrup
Sat 05 Pod
Viby IF
13:00
Skanderborg
Equipe / Pontos
1 Holstebro HOL 24
2 Vejgaard B VEJ 22
3 Hedensted HED 21
4 Viborg II VFF 19
5 Viby IF VIB 17
 
6 Vatanspor VAT 16
7 AaB II AAB 15
8 Lystrup LYS 14
9 Randers Freja RAN 7
10 Skanderborg SKA 4
Grupo 1
Seg 27 Nov
Lyngby Reservas
6-2
Brondby Reservas
Wed 06 Dec
Helsingør
2-2
Kobenhavn Reservas
Equipe / Pontos
1 Lyngby Reservas LYN 13
2 Kobenhavn Reservas KOV 11
 
3 Brondby Reservas BRO 6
4 FC Helsingør Reservas FHR 4
Grupo 2
Tue 18 Jul
Odense Reservas
0-5
Nordsjaelland
Wed 29 Nov
Esbjerg Reservas
0-3
SonderjyskE
Equipe / Pontos
1 Nordsjaelland Reservas NOR 15
2 Odense Reservas OBR 12
 
3 SonderjyskE Reservas SON 9
4 Esbjerg Reservas ESB 0
Grupo 3
Tue 14 Nov
Midtjylland
1-1
Aarhus Reservas
Seg 27 Nov
Silkeborg Reservas
5-0
Horsens Reservas
Equipe / Pontos
1 Midtjylland Reservas MID 14
2 Silkeborg Reservas SIL 10
 
3 AGF Aarhus Reservas AGF 7
4 Horsens Reservas HOR 3
Grupo 4
Seg 20 Nov
Randers Reservas
3-3
Viborg Reservas
Seg 27 Nov
AaB Reservas
4-0
Hobro Reservas
Equipe / Pontos
1 AaB Reservas AAB 13
2 Viborg Reservas VIB 11
 
3 Randers Reservas RAN 5
4 Hobro Reservas HOB 4
Capital One Cup »
Tue 23 Jan
20:45
Bristol City
20:45
Man. City
Copa del Rey »
Tue 23 Jan
21:30
Sevilla
21:30
Atlético
Copa Libertadores »
Tue 23 Jan
00:00 terminado
Macará
1 - 1
Dep. Táchira INFO
Tue 23 Jan
02:15 terminado
Oriente Petrolero
2 - 0
Universitario de Deportes INFO
Coupe de France »
Tue 23 Jan
18:30
Chateauroux
18:30
Chambly
Tue 23 Jan
18:30
Nantes
18:30
Auxerre
Tue 23 Jan
18:30
Bourg-Péronnas
18:30
Toulouse
Tue 23 Jan
18:30
Canet Roussillon
18:30
Caen
Tue 23 Jan
18:30
Granville
18:30
Concarneau
Tue 23 Jan
18:30
Colomiers
18:30
Sochaux
Tue 23 Jan
21:00
Épinal
21:00
Olympique Marseille
Tue 23 Jan
18:30
Stade Briochin
18:30
Lens
Premier League »
Tue 23 Jan
20:45
Partick Thistle
20:45
Celtic
Taça da Liga »
Friendly »
Tue 23 Jan
11:00 terminado
B. Leverkusen
3 - 1
Rot-Weiß Oberhausen INFO
Tue 23 Jan
18:00
Häcken
18:00
Utsiktens BK
Tue 23 Jan
14:00 terminado
Hobro
2 - 1
Skive INFO
Tue 23 Jan
12:00 Adiado
St. Polten
12:00
Dinamo Moskva
Tue 23 Jan
15:00 terminado
Thun
1 - 1
Wil 1900 INFO
Tue 23 Jan
16:30 Em jogo 22'
Sturm Graz
1 - 0
Dinamo Kiev
Tue 23 Jan
14:30 terminado
Slavoj Vyšehrad
1 - 3
Teplice INFO
Tue 23 Jan
15:15 Em jogo 81'
Luzern
1 - 0
Chiasso
Tue 23 Jan
16:00 Intervalo
Lokomotiv Moskva
1 - 0
Tianjin Quanjian
Tue 23 Jan
13:30 terminado
Rheindorf Altach
0 - 1
Pogon Szczecin INFO
Tue 23 Jan
19:00
Orebro SK
19:00
Karlslund
Tue 23 Jan
12:00 Adiado
Kristiansund BK
12:00
Brattvåg
Tue 23 Jan
09:00 terminado
FC Spartak Trnava
2 - 1
Zorya Luhansk INFO
Tue 23 Jan
01:30 terminado
Peñarol
2 - 0
Club Nacional de Football INFO
Tue 23 Jan
01:00 terminado
Millonarios
0 - 0
Santa Fe INFO
Tue 23 Jan
10:00 terminado
Saturn Ramenskoye
4 - 2
Kolomna INFO
Tue 23 Jan
11:00 terminado
Mladá Boleslav
0 - 1
Varnsdorf INFO
Tue 23 Jan
11:00 terminado
Ruch Chorzów
2 - 2
Pawłowice Śląskie INFO
Tue 23 Jan
11:00 terminado
Senica
3 - 1
Sered INFO
Tue 23 Jan
12:00 terminado
Hermannstadt
3 - 0
ACS Poli Timişoara INFO
Tue 23 Jan
12:00 terminado
Vihren
1 - 1
Septemvri Sofia INFO
Tue 23 Jan
13:00 terminado
Podbrezová
1 - 1
Poprad INFO
Tue 23 Jan
14:00 terminado
GOŠK Gabela
1 - 0
Igman Konjic INFO
Tue 23 Jan
15:00 terminado
Dinamo Moskva
0 - 0
Stumbras INFO
Tue 23 Jan
15:00 terminado
Krsko Posavje
0 - 1
Ruzomberok INFO
Tue 23 Jan
15:00 terminado
Ried
7 - 0
Gurten INFO
Tue 23 Jan
15:00 terminado
Vardar Skopje
1 - 0
Beroe INFO
Tue 23 Jan
16:30 Em jogo 22'
Wisla Kraków
0 - 0
Videoton II
Tue 23 Jan
15:45 Em jogo 65'
Allerheiligen
2 - 2
Gleisdorf
Tue 23 Jan
16:00 Intervalo
Lech Poznań
1 - 3
Etar
Tue 23 Jan
16:30 Em jogo 19'
Puskás Akadémia
0 - 0
Osijek
Tue 23 Jan
17:30
Stal Bielsko Bia.
17:30
Námestovo
Tue 23 Jan
18:00
Mannsdorf
18:00
Sieghartskirchen
Tue 23 Jan
18:00
Ostbahn XI
18:00
Ebreichsdorf
Tue 23 Jan
18:00
Gerasdorf
18:00
Parndorf
Tue 23 Jan
18:30
Heven
18:30
Wattenscheid 09
Tue 23 Jan
18:30
SC Bruck
18:30
Wiener Neustadt
Tue 23 Jan
13:30 terminado
KF Tirana
0 - 0
Cherno More Varna INFO
Tue 23 Jan
18:00
SV Hitzendorf
18:00
Köflach
Tue 23 Jan
18:30
Eilenburg
18:30
Auerbach
Tue 23 Jan
19:00
Donau Linz
19:00
Vorwarts Steyr
Tue 23 Jan
14:00 terminado
Arsenal Tula
2 - 2
Tennis Borussia INFO
Pro League »
Tue 23 Jan
20:30
Mouscron Peruwelz
20:30
Kortrijk
Tue 23 Jan
20:30
Sint-Truiden
20:30
Mechelen
Tue 23 Jan
20:30
Zulte-Waregem
20:30
Standard de Liège
2. Liga »
Tue 23 Jan
20:30
Holstein Kiel
20:30
1. FC Union Berlin
Tue 23 Jan
20:30
Ingolstadt 04
20:30
Sandhausen
Tue 23 Jan
18:30
Bochum
18:30
MSV Duisburg
Tue 23 Jan
20:30
Nürnberg
20:30
Jahn Regensburg
Copa Escocia »
Tue 23 Jan
20:45
Albion Rovers
20:45
St. Johnstone
Tue 23 Jan
20:45
Livingston FC
20:45
Falkirk
Tue 23 Jan
20:45
Peterhead
20:45
Dumbarton
Ligue 2 »
Tue 23 Jan
19:00
Gazélec Ajaccio
19:00
Nîmes
League One »
League Two »
Tue 23 Jan
20:45
Newport County
20:45
Morecambe
Tue 23 Jan
20:45
Notts County
20:45
Crawley Town
PSL »
Campeonato Africano de Naciones Grupo 3 »
Tue 23 Jan
20:00
Ruanda
20:00
Líbia
Tue 23 Jan
20:00
Guiné Equatorial
20:00
Nigéria
Conference »
Tue 23 Jan
20:45
Fylde
20:45
Maidstone United
Tue 23 Jan
20:45
Gateshead
20:45
Woking
Tue 23 Jan
20:45
Chester
20:45
Hartlepool United
Conference South »
Conference North »
AFC Champions League »
Tue 23 Jan
13:00 terminado
Eastern Football .
2 - 4
Lam Son Thanh Hoa INFO
Tue 23 Jan
13:30 terminado
Muang Thong United
5 - 2
Johor FC INFO
Tue 23 Jan
10:00 terminado
Brisbane Roar
2 - 3
Ceres La Salle INFO
Tue 23 Jan
13:00 terminado
Chiangrai United
2 - 1
Bali United INFO
Premier de Ascenso - Clausura Grupo 1 »
Tue 23 Jan
01:00 terminado
Deportivo Tepic
0 - 0
Guadalajara Premier INFO
Non League Premier Grupo 1 »
Non League Premier Grupo 2 »
Tue 23 Jan
20:45
Lancaster City
20:45
Nantwich Town
Tue 23 Jan
20:45 Adiado
Hednesford Town
20:45
Buxton
Tue 23 Jan
20:45
Ashton United
20:45
Stourbridge
Tue 23 Jan
20:45
Coalville Town FC
20:45
Stafford Rangers
Tue 23 Jan
20:45
Farsley
20:45
Matlock Town

Follow BeSoccer on Facebook