We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. Ver os detalhes. Mais info e configurações. Aceitar
5

Todas as ligas e competições - País de Gales

Grupo 2
Sáb 22 Abr
Bala Town
4-6
The New Saints FC
Bangor City
0-2
Carmarthen Town
Cardiff MU
0-0
Connah's Quay
Equipe / Pontos
1 The New Saints FC TNS 21
2 Bala Town BAL 17
3 Bangor City BAN 16
 
4 Connah's Quay CON 15
5 Carmarthen Town CAR 11
6 Cardiff MU CAR 5
Grupo 3
Sáb 22 Abr
Cefn Druids AFC
3-1
Airbus UK
Newtown
6-1
Aberystwyth Town
Rhyl FC
1-1
Llandudno FC
Equipe / Pontos
1 Newtown NEW 26
2 Cefn Druids AFC CEF 19
3 Rhyl FC RHY 12
 
4 Llandudno FC LLA 9
5 Aberystwyth Town ABE 8
6 Airbus UK AIR 6
Division 1
Sáb 29 Oct
Goytre AFC
2-1
Cwmbran Celtic
Sáb 08 Abr
Cambrian Clydach
3-1
Haverfordwest
Monmouth Town FC
1-1
Taffs Well
Penybont
5-2
Caerau Ely
Port Talbot Town
4-0
Afan Lido
Risca United
3-2
Caldicot Town
Undy Athletic
3-1
Ton Pentre
Ter 18 Abr
Barry Town
3-0
Goytre United
Equipe / Pontos
1 Barry Town BAR 63
2 Penybont PEN 58
3 Goytre AFC GOY 52
4 Haverfordwest County AFC HAV 51
5 Cwmbran Celtic CWM 45
6 Caerau Ely CAE 45
7 Afan Lido LID 44
8 Undy Athletic UND 41
 
9 Taffs Well TAF 40
10 Goytre United GOY 38
11 Cambrian & Clydach CAM 37
12 Ton Pentre TON 35
13 Port Talbot Town POR 34
14 Monmouth Town FC MON 33
15 Caldicot Town CAL 22
16 Risca United RIS 20
Cymru Alliance
Sáb 01 Abr
Holyhead Hotspur
3-1
Penrhyncoch FC
Holywell
4-3
Ruthin Town
Porthmadog
3-2
Denbigh Town
Prestatyn Town
4-2
Guilsfield FC
Qua 05 Abr
Caersws
3-2
Llanfair United
Sáb 08 Abr
Flint Town United
1-2
Gresford Athletic
Sáb 15 Abr
Conwy Borough FC
3-3
Mold Alexandra
Sex 21 Abr
Caernarfon Town
6-0
Buckley Town
Equipe / Pontos
1 Prestatyn Town PRE 80
2 Caernarfon Town FC CAE 64
3 Gresford Athletic GRE 56
4 Porthmadog POR 50
5 Holywell HOL 50
6 Flint Town United FLI 48
7 Caersws CAE 48
8 Guilsfield FC GUI 43
 
9 Holyhead Hotspur HOL 42
10 Denbigh Town DEN 38
11 Penrhyncoch FC PEN 34
12 Ruthin Town RTW 33
13 Llanfair United LLA 25
14 Mold Alexandra MOL 25
15 Conwy Borough FC CON 24
16 Buckley Town BUC 22
La Liga »
Sex 28 Abr
20:45
Villarreal
20:45
Sporting
Serie A »
Sex 28 Abr
20:45
Atalanta
20:45
Juventus
Bundesliga »
Sex 28 Abr
20:30
B. Leverkusen
20:30
Schalke 04
Ligue 1 »
Copa Libertadores Grupo 3 »
Sex 28 Abr
02:00 Terminado
CS Emelec
1 - 2
River Plate INFO Vídeos
Copa Libertadores Grupo 6 »
Sex 28 Abr
02:45 Terminado
Sport Boys Warnes
1 - 3
Godoy Cruz INFO Vídeos
Copa Libertadores Grupo 7 »
Sex 28 Abr
00:30 Terminado
Club Nacional Foo.
3 - 0
Chapecoense INFO Vídeos
Sex 28 Abr
00:30 Terminado
Zulia FC
1 - 1
Lanús INFO
Copa Libertadores Grupo 8 »
Sex 28 Abr
02:45 Terminado
Grêmio Porto Ale.
4 - 1
Guaraní Asunción INFO
Portuguese Liga »
Primera A »
Sex 28 Abr
02:45 Terminado
América de Cali
0 - 1
Santa Fe INFO
Championship »
Sex 28 Abr
20:45
Cardiff City
20:45
Newcastle
Segunda División »
Sex 28 Abr
20:00
Elche
20:00
Almería
Friendly »
Süper Lig »
Sex 28 Abr
19:00
Gaziantepspor
19:00
Karabukspor
Copa Colombia Grupo 2 »
Sex 28 Abr
02:00 Terminado
Rionegro Águilas
0 - 0
Leones INFO
Copa Colombia Grupo 3 »
Sex 28 Abr
02:30 Terminado
Alianza Petrolera
3 - 0
Real Santander INFO
CSL »
Premier League Grupo 3 »
Sex 28 Abr
20:45
Ross County FC
20:45
Inverness CT
2. Liga »
Sex 28 Abr
18:30
FC St. Pauli
18:30
Heidenheim
Sex 28 Abr
18:30
Union Berlin
18:30
Sandhausen
Sex 28 Abr
18:30
Bochum
18:30
Dynamo Dresden
Czech Liga »
Sex 28 Abr
18:00
Vysocina Jihlava
18:00
Zbrojovka Brno
Sex 28 Abr
20:15
Pribram
20:15
Sparta Praha
Ligue 2 »
Sex 28 Abr
20:00
Amiens SC
20:00
Ajaccio
Sex 28 Abr
20:00
Bourg-Péronnas
20:00
Sochaux
Sex 28 Abr
20:00
Gazélec Ajaccio
20:00
Valenciennes
Sex 28 Abr
20:00
Nîmes
20:00
Auxerre
Sex 28 Abr
20:00
Niort
20:00
Stade de Reims
Sex 28 Abr
20:00
Orléans
20:00
Red Star
Sex 28 Abr
20:00
Strasbourg
20:00
Le Havre
Sex 28 Abr
20:00
Tours
20:00
Clermont
Super League »
Sex 28 Abr
19:45
Luzern
19:45
Basel
Pro League Grupo 3 »
Liga 1 Grupo 2 »
Primera B Chile - Clausura »
Eerste Divisie »
Sex 28 Abr
20:00
Cambuur
20:00
FC Eindhoven
Sex 28 Abr
20:00
Dordrecht
20:00
Emmen
Sex 28 Abr
20:00
NAC Breda
20:00
FC Oss
Sex 28 Abr
20:00
Jong PSV
20:00
SC Telstar
Sex 28 Abr
20:00
FC Volendam
20:00
MVV Maastricht
Sex 28 Abr
20:00
VVV Venlo
20:00
Jong Ajax
Sex 28 Abr
20:00
Helmond Sport
20:00
Almere City
Sex 28 Abr
20:00
RKC Waalwijk
20:00
Fortuna Sittard
Sex 28 Abr
20:00
De Graafschap
20:00
Achilles 29
A PFG Grupo 2 »
A PFG Grupo 3 »
Ascenso MX Finals »
Sex 28 Abr
02:30 Terminado
Lobos BUAP
2 - 0
Mineros de Zacatecas INFO
3. Liga »
Sex 28 Abr
19:00
Fortuna Köln
19:00
Paderborn
Superliga Grupo 3 »
Sex 28 Abr
20:15
Randers
20:15
Esbjerg
Sex 28 Abr
18:00
Odense BK
18:00
AC Horsens

Follow BeSoccer on Facebook