We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. Ver os detalhes. Mais info e configurações. Aceitar
Allsvenskan
Dom 05 Nov
AFC Eskilstuna
1-3
Sirius
Jönköpings
0-0
Östersunds FK
Hammarby IF
1-3
Halmstads
IFK Göteborg
0-3
GIF Sundsvall
Elfsborg
3-3
Norrköping
Malmö
1-2
Häcken
Kalmar
0-2
Djurgårdens
Orebro SK
1-2
AIK Solna
Equipe / Pontos
1 Malmö MFF 64
2 AIK Solna AIK 57
3 Djurgårdens DJU 53
4 Häcken HÄC 52
5 Östersunds FK OST 50
6 Norrköping NOR 48
7 Sirius SIR 40
8 Elfsborg ELF 39
 
9 Hammarby IF HIF 38
10 IFK Göteborg GÖT 37
11 Orebro SK ORE 36
12 Kalmar KAL 32
13 GIF Sundsvall GIF 31
14 Jönköpings Södra JON 30
15 Halmstads HAL 24
16 AFC Eskilstuna AFC 20
Superettan
Sat 04 Nov
Brommapojkarna
4-1
Gefle
Trelleborgs FF
2-2
Dalkurd FF
Varnamo
2-1
Örgryte
Degerfors
3-1
Syrianska FC
GAIS
3-0
Varberg
Åtvidabergs
0-1
Norrby
Helsingborgs
0-2
Osters IF
Falkenbergs
3-1
IK Frej
Equipe / Pontos
1 Brommapojkarna BRO 62
2 Dalkurd FF DAL 58
3 Trelleborgs FF TRE 52
4 Falkenbergs FAL 48
5 Osters IF OIF 48
6 Varnamo IFK 47
7 Helsingborgs HEL 45
8 Degerfors DEG 44
 
9 GAIS GAI 37
10 Norrby NOR 37
11 Varberg VAR 36
12 Gefle GEF 36
13 Örgryte ORG 36
14 IK Frej IKF 29
15 Syrianska FC SYR 24
16 Åtvidabergs ATV 23
Grupo 1
Sat 04 Nov
Sandvikens IF
3-1
Västerås SK
Sollentuna
2-1
Akropolis
Team Thoren
4-0
IFK Luleå
Enskede
3-2
Arameiska
Carlstad United
2-0
IK Brage
Vasalunds IF
1-1
Umeå
Assyriska
1-2
Nykoping
Equipe / Pontos
1 IK Brage IKB 59
2 Akropolis AKR 53
3 Västerås SK VAS 45
4 Nykoping NYK 41
5 Umeå UME 40
6 Carlstad United CAR 39
7 Team Thoren THO 37
 
8 Arameiska / Syrianska ASI 35
9 Assyriska ASS 35
10 Sandvikens IF SAN 32
11 Sollentuna SOL 32
12 Vasalunds IF VAS 27
13 Enskede ENS 23
14 IFK Luleå IFK 16
Grupo 2
Sat 04 Nov
Ljungskile
2-2
Mjällby
Rosengård
1-5
Ängelholm
Kristianstad FF
5-2
Qviding FIF
Assyriska BK
1-2
Utsiktens BK
Husqvarna
1-3
Skovde AIK
Landskrona
2-0
Karlskrona
Oskarshamns AIK
1-1
IK Oddevold
Equipe / Pontos
1 Landskrona LAN 58
2 Mjällby MJÄ 53
3 Utsiktens BK UTS 47
4 Kristianstad FF KRI 39
5 Oskarshamns AIK OSK 39
6 Karlskrona KAR 38
7 Ljungskile LJU 38
 
8 Ängelholm ANG 36
9 IK Oddevold IKO 35
10 Husqvarna HFF 32
11 Skovde AIK SKO 31
12 Assyriska BK ASS 28
13 Qviding FIF QVI 20
14 Rosengård ROS 15
Grupo 1
Dom 15 Oct
Vänersborgs IF
1-2
Lerum
FBK Karlstad
2-2
Lidköping
Grebbestad
1-0
Skoftebyn
Uddevalla
4-1
Stenungsund
Trollhattan FC
2-2
Gauthiod
Nordvärmland
1-2
Karlstad BK
Vårgårda
0-1
Vänersborgs FK
Equipe / Pontos
1 Grebbestad GRE 59
2 Trollhattan FC TRO 58
3 Karlstad BK KAR 58
4 Gauthiod GAU 56
5 Vänersborgs FK VFK 41
6 Uddevalla UDD 39
7 FBK Karlstad FBK 35
 
8 Vårgårda VAG 32
9 Nordvärmland NOR 28
10 Skoftebyn SKO 26
11 Stenungsund STE 25
12 Vänersborgs IF VAN 24
13 Lidköping LID 22
14 Lerum LIS 13
Grupo 2
Dom 15 Oct
BK Forward
2-0
Sundbyberg
Aspudden-Tellus
1-1
Eskilstuna City
Syrianska IF
0-3
Strömsberg
Habo
2-4
Karlslund
Gamla Upsala
4-2
Norrtälje
Karlberg
2-2
Lidingö
Gute
0-3
Skiljebo
Equipe / Pontos
1 BK Forward BKF 68
2 Karlslund KAR 65
3 Skiljebo SKI 54
4 Gute GUT 49
5 Karlberg KAL 36
6 Lidingö LID 35
7 Eskilstuna City ESK 31
 
8 Sundbyberg SUN 29
9 Aspudden-Tellus ASP 29
10 Gamla Upsala GAM 28
11 Strömsberg STR 28
12 Norrtälje NOR 27
13 Habo HAB 24
14 Syrianska IF SYR 10
Grupo 3
Sat 14 Oct
Boden
2-3
Täfteå
Söderhamn
1-4
Morön
Valbo
1-1
Piteå
IFK Timra
6-0
Anundsjö
Härnösand
0-1
Bollnas
Skellefteå
2-1
IFK Östersund
Gällivare
1-3
Hudiksvall
Equipe / Pontos
1 Skellefteå SKE 63
2 IFK Timra IFK 55
3 Hudiksvall HUD 50
4 Piteå PIT 46
5 IFK Östersund OST 38
6 Härnösand HAR 34
7 Boden BOD 34
 
8 Valbo VAL 34
9 Morön MOR 34
10 Täfteå TAF 31
11 Bollnas BGF 26
12 Gällivare Malmbergets GAL 21
13 Söderhamn SOD 17
14 Anundsjö ANU 16
Grupo 4
Sat 14 Oct
Värmdö
0-2
Linköping City
Värmbols
5-6
Boo FK
Sylvia
1-1
Örebro Syrianska
Motala
0-2
Rynninge
Kumla
2-2
Sleipner
Assyriska IF
0-2
Huddinge
Södertälje
0-6
Haninge
Equipe / Pontos
1 Linköping City LIN 67
2 Rynninge RYN 58
3 Sleipner SLE 55
4 Haninge HAN 42
5 Motala MOT 39
6 Sylvia SYL 38
7 Värmdö VAR 32
 
8 Örebro Syrianska ORE 29
9 Värmbols VAR 28
10 Södertälje SOD 27
11 Boo FK BFF 26
12 Huddinge HUD 25
13 Assyriska IF ASS 24
14 Kumla KUM 20
Grupo 5
Sat 14 Oct
Vinbergs
4-1
Assyriska Turab
Torslanda IK
0-0
Halmia
Eskilsminne
1-2
Tvååker
Höganäs
0-4
Hittarp
Dalstorps
1-2
Varbergs GIF
Tenhult
1-1
Sävedalen
Lindome
6-2
Ullared
Equipe / Pontos
1 Tvååker TVA 53
2 Eskilsminne ESK 51
3 Sävedalen SAV 51
4 Dalstorps DAL 49
5 Vinbergs VIN 45
6 Hittarp HIT 38
7 Halmia ISH 37
 
8 Lindome LIN 36
9 Assyriska Turab AST 33
10 Torslanda IK TIK 31
11 Ullared ULL 25
12 Varbergs GIF VAR 22
13 Tenhult TEN 22
14 Höganäs HGA 21
Grupo 6
Sat 14 Oct
IFK Hässleholm
2-3
Kvarnby
Lund
3-1
Berga
IFK Malmö
3-0
Räppe
Nybro
1-0
Asarum
Vimmerby
1-3
Prespa Birlik
Lindsdal
0-3
Torns
Österlen
0-2
Hässleholms IF
Equipe / Pontos
1 Torns TOR 58
2 Lund LBK 54
3 Hässleholms IF HAS 54
4 Berga BER 47
5 Prespa Birlik PRE 45
6 IFK Malmö MAL 38
7 Österlen OST 36
 
8 Lindsdal LIN 30
9 Räppe RAP 30
10 Kvarnby KVA 26
11 IFK Hässleholm IFK 25
12 Asarum ASA 24
13 Nybro NYB 23
14 Vimmerby VIM 20
Europa League Grupo 1 »
Thu 23 Nov
17:00
Astana
17:00
Villarreal
Thu 23 Nov
21:05
Maccabi Tel Aviv
21:05
Slavia Praha
Europa League Grupo 2 »
Thu 23 Nov
21:05
Skënderbeu
21:05
Dinamo Kiev
Thu 23 Nov
21:05
Partizan Beograd
21:05
Young Boys
Europa League Grupo 3 »
Europa League Grupo 4 »
Thu 23 Nov
21:05
Milan
21:05
Austria Wien
Thu 23 Nov
21:05
AEK Athens
21:05
Rijeka
Europa League Grupo 5 »
Thu 23 Nov
21:05
Olympique Lyonnais
21:05
Apollon Limassol
Thu 23 Nov
21:05
Everton
21:05
Atalanta
Europa League Grupo 6 »
Thu 23 Nov
21:05
Sheriff
21:05
Zlin
Thu 23 Nov
19:00
Lokomotiv Moskva
19:00
Kobenhavn
Europa League Grupo 7 »
Thu 23 Nov
19:00
FC Lugano
19:00
Hapoel Be'er Sheva
Thu 23 Nov
19:00
Viktoria Plzeň
19:00
FCSB
Europa League Grupo 8 »
Thu 23 Nov
19:00
BATE Borisov
19:00
Crvena Zvezda
Thu 23 Nov
19:00
Köln
19:00
Arsenal
Europa League Grupo 9 »
Europa League Grupo 10 »
Thu 23 Nov
19:00
Östersunds FK
19:00
Zorya Luhansk
Thu 23 Nov
19:00
Athletic
19:00
Hertha BSC
Europa League Grupo 11 »
Thu 23 Nov
19:00
Lazio
19:00
Vitesse
Thu 23 Nov
19:00
Nice
19:00
Zulte-Waregem
Europa League Grupo 12 »
Thu 23 Nov
19:00
Zenit
19:00
Vardar Skopje
Thu 23 Nov
19:00
Rosenborg BK
19:00
R. Sociedad
Copa Libertadores »
Thu 23 Nov
00:45 terminado
Grêmio Porto Ale.
1 - 0
Lanús INFO
Primera Division »
Thu 23 Nov
23:15
Vélez Sarsfield
23:15
Godoy Cruz
Etapas Finales Apertura México »
Thu 23 Nov
04:36
León
04:36
Tigres UANL
Thu 23 Nov
02:30 Em jogo 89'
Toluca
0 - 1
Morelia
International Friendly »
Thu 23 Nov
04:00 Em jogo 19'
Vanuatu
0 - 0
Estónia
Clausura Uruguay »
Apertura Liga de Ascenso »
Thu 23 Nov
04:30
Alebrijes Oaxaca
04:30
Celaya
Thu 23 Nov
02:30 Em jogo 90'
Tampico Madero
2 - 1
FC Juárez
Segunda División México »
Premier League »
Thu 23 Nov
13:40
Dibba Al Fujairah
13:40
Al Ain
Thu 23 Nov
13:45
Al-Wasl
13:45
Ajman
Thu 23 Nov
16:45
Al Wahda
16:45
Al Sharjah
Invierno Costa Rica »
Thu 23 Nov
03:00 Em jogo 60'
LD Alajuelense
2 - 1
Limón
Thu 23 Nov
03:00 Em jogo 58'
CS Cartaginés
1 - 1
AD Grecia
Thu 23 Nov
03:00 Intervalo
Pérez Zeledón
0 - 0
Municipal Liberia
Thu 23 Nov
03:00 Em jogo 60'
Deportivo Saprissa
1 - 2
Santos de Guápiles
Pro League »
Thu 23 Nov
15:45
Al Feiha
15:45
Al Shabab
Thu 23 Nov
15:50
Al Raed
15:50
Ohod
Thu 23 Nov
17:40
Al Nassr
17:40
Al Ittihad
GNEF 1 »
Thu 23 Nov
20:00
FUS Rabat
20:00
Raja Casablanca
Oberliga Grupo 10 »
1a B Cla. Playoffs »
Thu 23 Nov
21:15
Llaneros
21:15
Leones
Super League India »
Thu 23 Nov
15:30
Chennaiyin
15:30
NorthEast United
Premier League »
Thu 23 Nov
16:00
Al Nasr
16:00
El-Entag El-Harby
Thu 23 Nov
18:30
Al-Mokawloon
18:30
ENPPI
Thu 23 Nov
13:45
Asyouty Sport
13:45
Al-Masry
A-League »
Liga Nacional »
Clausura Peruana »
Thu 23 Nov
01:00 terminado
Alianza Lima
2 - 0
UTC Cajamarca INFO
Torneo Federal A Transición Grupo 3 »
Thu 23 Nov
01:00 terminado
Douglas Haig
1 - 1
Def. de Pronunciamiento INFO

Follow BeSoccer on Facebook