Premier League
Sat 16 Dec
Aberdeen
4-1
Hibernian FC
Dundee
3-0
Partick Thistle
Hamilton
3-2
Ross County FC
Kilmarnock
1-0
Motherwell
Rangers FC
1-3
St. Johnstone
Dom 17 Dec
Heart Midlothian
4-0
Celtic
Equipe / Pontos
1 Celtic CEL 41
2 Aberdeen ABE 39
3 Rangers FC GLA 36
4 Hibernian FC HIB 30
5 Heart of Midlothian HOM 27
6 St. Johnstone STJ 24
 
7 Motherwell MHE 23
8 Kilmarnock KIL 22
9 Hamilton Academical HAM 20
10 Dundee DUN 18
11 Ross County FC ROS 16
12 Partick Thistle FC PAR 14
First Division
Sat 16 Dec
St. Mirren
1-0
Dunfermline
Inverness CT
1-0
Dumbarton
Queen South
16:00
Dundee United
Livingston FC
16:00
Greenock Morton
Falkirk
16:00
Brechin City
Equipe / Pontos
1 St. Mirren STM 35
2 Dundee United DUN 33
3 Queen of the South QOS 26
4 Livingston FC LIV 25
5 Dunfermline Athletic FC DUN 23
 
6 Greenock Morton FC GRE 23
7 Inverness CT ICT 20
8 Dumbarton DUM 18
9 Falkirk FAL 9
10 Brechin City BRE 3
Second Division
Sat 16 Dec
Raith Rovers FC
16:00
Albion Rovers
Alloa Athletic
16:00
Arbroath
Stranraer
3-0
Forfar Athletic
East Fife
1-4
Ayr United
Queen's Park FC
1-1
Airdrieonians
Equipe / Pontos
1 Ayr United THE 41
2 Raith Rovers FC RAI 34
3 Stranraer STR 25
4 Alloa Athletic ALL 24
5 Arbroath ARB 23
 
6 East Fife EAS 22
7 Airdrieonians AIR 20
8 Albion Rovers THE 16
9 Forfar Athletic FOR 12
10 Queen's Park FC THE 12
Third Division
Sat 16 Dec
Annan Athletic
1-1
Stirling Albion
Montrose
3-0
Elgin City
Cowdenbeath
16:00
Clyde
Berwick Rangers
16:00
Peterhead
Edinburgh City
1-2
Stenhousemuir
Equipe / Pontos
1 Montrose THE 34
2 Peterhead THE 28
3 Stirling Albion STI 27
4 Stenhousemuir STE 25
5 Elgin City THE 24
 
6 Annan Athletic BLA 23
7 Berwick Rangers THE 20
8 Clyde THE 12
9 Edinburgh City EDI 9
10 Cowdenbeath CWB 6
Liga Lowland Escocia
Sat 07 Oct
Edinburgh
0-1
Stirling
Sat 23 Dec
Spartans
16:00
Gala Fairydean Ro.
Vale of Leithen
16:00
Whitehill Welfare
Sex 29 Dec
BSC Glasgow
20:45
Civil Service Str.
Sat 30 Dec
Whitehill Welfare
15:00
Spartans
Dalbeattie Star
16:00
Gretna 2008
East Stirlingshire
16:00
Cumbernauld Colts
Edusport Academy
16:00
East Kilbride
Equipe / Pontos
1 BSC Glasgow BSC 39
2 Spartans SPA 37
3 East Kilbride EAS 37
4 Cumbernauld Colts CUM 29
5 East Stirlingshire THE 28
6 Selkirk SEL 27
7 Gretna 2008 GRE 26
8 Stirling University STI 26
 
9 AFC Edinburgh University AFC 21
10 Gala Fairydean Rovers GAL 21
11 Civil Service Strollers CIV 19
12 Edusport Academy EDA 19
13 Whitehill Welfare WHI 19
14 Vale of Leithen VAL 13
15 Dalbeattie Star DAL 11
16 Hawick Royal Albert HAW 0
Grupo 1
Dom 10 Dec
Clyde Sub 20
14:00
East Kilbride
Seg 11 Dec
Airdrieonians
20:30
Queen's Park
Ayr United Sub 20
21:00
Queen South
Wed 13 Dec
Stranraer Sub 20
3-2
Greenock Morton
Equipe / Pontos
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 34
2 Stranraer Sub 20 STU 27
3 Queen's Park Sub 20 QPA 26
4 Ayr United Sub 20 AYR 20
5 Queen of the South Sub 20 QSO 20
 
6 Greenock Morton Sub 20 GRE 19
7 East Kilbride Sub 20 KIL 16
8 Clyde Sub 20 CLY 6
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
Grupo 2
Tue 05 Dec
Livingston Sub 20
2-4
Alloa Athletic
Wed 06 Dec
Berwick Rangers
20:45
Cowdenbeath
Tue 19 Dec
Raith Rovers
20:30
Stirling Albion
Equipe / Pontos
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 22
2 Forfar Athletic Sub 20 FOR 19
3 Livingston Sub 20 LIV 18
4 Berwick Rangers Sub 20 BER 15
 
5 Stirling Albion Sub 20 STA 13
6 Alloa Athletic Sub 20 ALL 11
7 Cowdenbeath Sub 20 COW 4
Premier League »
Seg 18 Dec
21:00
Everton
21:00
Swansea City
La Liga »
Seg 18 Dec
21:00
Málaga
21:00
Real Betis
Portuguese Liga »
Seg 18 Dec
20:00
Moreirense
20:00
Vitória Guimarães
Seg 18 Dec
22:00
Porto
22:00
Marítimo
Clausura Playoffs »
Seg 18 Dec
01:00 terminado
Santa Fe
2 - 2
Millonarios INFO
Super League »
Seg 18 Dec
18:30 Em jogo 57'
Levadiakos
0 - 0
Panionios
Süper Lig »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 80'
Goztepe
1 - 1
Konyaspor
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 81'
Fenerbahçe
2 - 0
Karabukspor
Clausura Uruguay Grupo 3 »
Seg 18 Dec
00:00 terminado
Sud América
(2)1-1(4)
El Tanque Sisley INFO
2. Liga »
Seg 18 Dec
20:30
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Liga 1 »
Seg 18 Dec
19:00 Em jogo 39'
Poli Timişoara
0 - 0
Dinamo Bucureşti
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Voluntari
3 - 0
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe INFO
Ligue 2 »
Seg 18 Dec
20:45
Lens
20:45
Tours
HNL »
Seg 18 Dec
14:00 terminado
NK Slaven Belupo
2 - 2
Lokomotiva INFO
Ekstraklasa »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 85'
KS Górnik Zabrze
0 - 4
Cracovia Krakow
Lega Pro 1 Grupo 1 »
Seg 18 Dec
20:45
Livorno
20:45
Piacenza
1. Lig »
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Adanaspor
0 - 0
Istanbulspor AS INFO
Non League Premier Grupo 3 »
Seg 18 Dec
20:45
Dorchester Town
20:45
Farnborough
Liga A1 »
GNEF 1 »
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Wydad Casablanca
0 - 1
Ittihad Tanger INFO
1 Divison Cyprus »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 82'
Alki Oroklini
2 - 1
Paphos
Premier League »
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Al Nasr
2 - 3
Al-Masry INFO
Seg 18 Dec
18:30 Em jogo 53'
El Dakhleya
0 - 0
ENPPI
3. Lig Grupo 3 »
Seg 18 Dec
11:00 terminado
Elazig
3 - 4
Kizilcabolukspor INFO
FA Trophy »
Premier League »
Seg 18 Dec
01:00
Montego United
01:00
Harbour View
Liga Leumit »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 85'
Hapoel Eran Hadera
2 - 3
Hapoel Marmorek
Premier Division »
Seg 18 Dec
00:00
Empire
00:00
Parham
I League »
Seg 18 Dec
09:30 terminado
Aizawl
0 - 1
Shillong Lajong INFO
Seg 18 Dec
15:30 terminado
Minerva
1 - 0
Pailan Arrows INFO
Premier League »
Seg 18 Dec
19:00 Em jogo 42'
Gzira United
2 - 2
Lija
Liga Reservas Belga »
Copa Irán »
Seg 18 Dec
11:15 terminado
Khouneh
2 - 0
Gostaresh Foulad INFO
Tercera Israel Grupo 1 »
Seg 18 Dec
11:45 terminado
Maccabi Tzur Shal.
0 - 0
Hapoel Umm al-Fahm FC INFO

Follow BeSoccer on Facebook