We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. Ver os detalhes. Mais info e configurações. Aceitar
RESULTADOS DE FUTEBOL | Noruega
Nm Cupen »
Qua 26 Abr
18:00
Steinkjer
18:00
Levanger
Qua 26 Abr
18:00
FK Tønsberg
18:00
FK Arendal
Qua 26 Abr
18:00
Halsen
18:00
Notodden
Qua 26 Abr
18:00
Os Turn
18:00
Nest-Sotra
Qua 26 Abr
18:30
Mjølner
18:30
Finnsnes
Qua 26 Abr
18:00
Lyngen/Karnes
18:00
Tromsdalen
Qua 26 Abr
18:00
Strindheim
18:00
Rosenborg BK
Qua 26 Abr
18:30
SK Herd
18:30
Aalesunds FK
Qua 26 Abr
18:00
Kråkerøy
18:00
Fredrikstad FK
Qua 26 Abr
18:00
Trott
18:00
Åsane
Qua 26 Abr
19:00
Hødd
19:00
Spjelkavik
Qua 26 Abr
19:00
Kolstad
19:00
Verdal
Qua 26 Abr
19:30
Fløya
19:30
Salangen
Qua 26 Abr
18:00
Flekkerøy
18:00
Vindbjart
Qua 26 Abr
18:00
Bjarg
18:00
Fana
Qua 26 Abr
18:00
Kjelsås
18:00
Frigg
Qua 26 Abr
18:00
Lura IL
18:00
Sandnes Ulf
Qua 26 Abr
18:00
Sola Fotball
18:00
Vard
Qua 26 Abr
18:00
Rødde FK
18:00
Byåsen
Qua 26 Abr
18:00
Moss
18:00
Sprint-Jeløy
Qua 26 Abr
18:00
Træff
18:00
Ranheim
Qua 26 Abr
18:00
Gjøvik-Lyn
18:00
Brumunddal
Qua 26 Abr
18:00
Grorud
18:00
Follo
Qua 26 Abr
18:00
Riska
18:00
Viking Stavanger
Qua 26 Abr
18:00
Hamarkameratene
18:00
Nybergsund Il-Trysil
Qua 26 Abr
18:00
Flisa
18:00
Elverum
Qua 26 Abr
18:00
Volda
18:00
Molde FK
Qua 26 Abr
18:00
Staal Jørpeland
18:00
Egersund
Qua 26 Abr
18:00
Holmlia
18:00
Stabaek IF
Qua 26 Abr
18:00
Hei
18:00
Odd Grenland
Qua 26 Abr
18:00
Kvik Halden
18:00
Østsiden
Qua 26 Abr
18:00
Harstad
18:00
Sortland
Qua 26 Abr
18:00
Stord
18:00
Lysekloster
Qua 26 Abr
18:00
Bjørnevatn
18:00
Tromsø IL
Qua 26 Abr
18:00
Vestfossen
18:00
Mjøndalen
Qua 26 Abr
18:00
Åssiden IF
18:00
Stromsgodset IF
Qua 26 Abr
18:00
Skedsmo
18:00
Ull Kisa
Qua 26 Abr
18:00
Holmen
18:00
Asker
Qua 26 Abr
18:00
Brattvåg
18:00
Kristiansund BK
Qua 26 Abr
18:00
Drøbak / Frogn
18:00
Sarpsborg 08
Qua 26 Abr
18:00
Lørenskog
18:00
Strømmen
Qua 26 Abr
18:00
Donn
18:00
Jerv
Qua 26 Abr
18:00
Randesund
18:00
IK Start Kristiansand
Qua 26 Abr
18:00
Flint
18:00
Sandefjord Fotball
Qua 26 Abr
18:00
Skjetten
18:00
Lillestrom SK
Qua 26 Abr
18:00
Redalen
18:00
Raufoss
Qua 26 Abr
18:00
Fauske Sprint
18:00
FK Bodo Glimt
Qua 26 Abr
18:00
Fyllingsdalen
18:00
Sotra
Qua 26 Abr
18:00
Ørn Horten
18:00
Hønefoss
Qua 26 Abr
18:00
Austevoll
18:00
SK Brann Bergen
Qua 26 Abr
18:00
Ullern
18:00
KFUM
Qua 26 Abr
18:00
Mo IL
18:00
Mosjøen
Qua 26 Abr
18:00
Bryne
18:00
Brodd
Qua 26 Abr
18:00
Alta IF
18:00
Senja
Qua 26 Abr
18:00
Fjora
18:00
Sogndal
Qua 26 Abr
19:15
Gran
19:15
Valerenga IF Oslo
Eliteserien
Sáb 22 Abr
Stromsgodset IF
1-0
Sandefjord Fotball
Dom 23 Abr
Rosenborg BK
0-0
Aalesunds FK
Valerenga IF Oslo
3-0
Sogndal
Viking Stavanger
3-0
Odd Grenland
Sarpsborg 08
5-1
Kristiansund BK
Tromsø IL
0-3
Stabaek IF
Lillestrom SK
0-2
SK Brann Bergen
Seg 24 Abr
Haugesund
0-0
Molde FK
Equipe / Pontos
1 Rosenborg BK RBK 13
2 Sarpsborg 08 S08 12
3 Stabaek IF SBI 12
4 SK Brann Bergen BBS 10
5 Molde FK MFK 10
6 Stromsgodset IF STR 8
7 Tromsø IL TRO 7
8 Haugesund HAU 7
 
9 Valerenga IF Oslo VIF 6
10 Sandefjord Fotball SDF 6
11 Odd Grenland ODD 6
12 Aalesunds FK AFK 5
13 Sogndal SOG 4
14 Viking Stavanger VKG 3
15 Lillestrom SK LSK 3
16 Kristiansund BK KRI 3
1. Division
Sáb 22 Abr
Kongsvinger
0-0
Ranheim
Dom 23 Abr
Fredrikstad FK
0-1
FK Bodo Glimt
FK Arendal
2-1
Florø
Tromsdalen
1-2
Start Kristiansand
Elverum
0-3
Ull Kisa
Jerv
0-1
Strømmen
Levanger
1-1
Mjøndalen
Åsane
4-0
Sandnes Ulf
Equipe / Pontos
1 IK Start Kristiansand IKS 10
2 FK Bodo Glimt FKB 10
3 Ull Kisa ULL 10
4 Ranheim RAN 10
5 Mjøndalen MJO 8
6 Sandnes Ulf SAN 7
7 Tromsdalen TRO 5
8 Åsane ASA 4
 
9 Strømmen STR 4
10 Levanger LEV 3
11 Fredrikstad FK FFK 3
12 Florø FLO 3
13 FK Arendal FKA 3
14 Kongsvinger KON 2
15 Jerv JER 1
16 Elverum ELV 1
Grupo 1
Sáb 22 Abr
Kjelsås
1-2
Finnsnes
Follo
0-1
Nybergsund
Bærum
1-1
Alta IF
Grorud
3-2
KFUM
Dom 23 Abr
Raufoss
0-0
Asker
Hamarkameratene
1-0
Brumunddal
Seg 24 Abr
Skeid
2-0
Vålerenga II
Equipe / Pontos
1 Hamarkameratene HAM 6
2 Skeid SKE 6
3 Grorud GRO 6
4 Alta IF ALT 4
5 Raufoss RAU 4
6 Finnsnes FIN 3
7 Brumunddal BRU 3
 
8 Nybergsund Il-Trysil NYB 3
9 Bærum BAR 2
10 KFUM KFU 1
11 Asker ASK 1
12 Kjelsås KJE 0
13 Vålerenga II VAL 0
14 Follo FOL 0
Grupo 2
Sáb 22 Abr
Vidar
4-1
Hønefoss
Fana
1-2
Bryne
Nest-Sotra
3-0
Vard
Hødd
1-1
Fram Larvik
Notodden
0-1
Egersund
Dom 23 Abr
Vindbjart
2-0
Byåsen
Seg 24 Abr
Odd II
0-4
Nardo
Equipe / Pontos
1 Nardo NAR 6
2 Vidar VID 6
3 Bryne BRY 6
4 Nest-Sotra NES 4
5 Egersund EGE 4
6 Vindbjart VIN 3
7 Hødd HOD 2
 
8 Fram Larvik FRA 2
9 Notodden NOT 1
10 Fana FAN 1
11 Hønefoss HON 1
12 Vard VAR 1
13 Byåsen BYA 0
14 Odd II ODD 0
Grupo 1
Sáb 22 Abr
Ullern
1-2
Østsiden
Vestfossen
0-2
Sprint-Jeløy
Kvik Halden
2-2
Kråkerøy
Moss
4-0
Odd III
Drøbak / Frogn
0-4
Ørn Horten
Dom 23 Abr
Holmen
2-6
Strømsgodset II
Seg 24 Abr
Oppsal
2-5
Sarpsborg 08 II
Equipe / Pontos
1 Moss MOS 6
2 Sarpsborg 08 II SAR 6
3 Kvik Halden KVI 4
4 Ørn Horten ORN 3
5 Strømsgodset II STR 3
6 Sprint-Jeløy SJE 3
7 Østsiden OST 3
 
8 Oppsal OPP 3
9 Vestfossen VIF 3
10 Drøbak / Frogn DRO 3
11 Holmen HOL 3
12 Kråkerøy KRA 1
13 Ullern ULL 0
14 Odd III ODS 0
Grupo 2
Sáb 22 Abr
Frigg
5-0
Flisa
Tynset
2-0
Gjøvik-Lyn
Korsvoll IL
4-1
Lillehammer
Dom 23 Abr
Redalen
1-1
Valdres FK
Eidsvold TF
4-0
IF Ready
Seg 24 Abr
Stabæk II
2-0
Lokomotiv Oslo
Raufoss II
19:30
FC Lyn Oslo
Equipe / Pontos
1 Frigg FRI 6
2 Korsvoll IL KOL 6
3 Stabæk II STA 6
4 Valdres FK VAL 4
5 Eidsvold TF EID 3
6 FC Lyn Oslo LYN 3
7 Lokomotiv Oslo LOK 3
 
8 IF Ready IFR 3
9 Tynset TYN 3
10 Redalen REI 1
11 Raufoss II RAU 0
12 Lillehammer FFL 0
13 Gjøvik-Lyn GJO 0
14 Flisa FFK 0
Grupo 3
Sáb 22 Abr
Viking FK II
1-1
Halsen
FK Tønsberg
1-1
Sola Fotball
Madla
2-0
Express
Lura IL
0-3
Flekkerøy
Dom 23 Abr
Brodd
2-0
Bryne II
Seg 24 Abr
Staal Jørpeland
3-2
Sandnes Ulf II
Pors Grenland
0-4
IK Start II
Equipe / Pontos
1  IK Start II IKS 6
2 Flekkerøy FLE 6
3 FK Tønsberg FKT 4
4 Madla MAI 4
5 Viking FK II VIK 4
6 Sola Fotball SOL 4
7 Staal Jørpeland SJI 3
 
8 Brodd BRO 3
9 Bryne II BRY 3
10 Halsen HIF 2
11 Sandnes Ulf II SAN 0
12 Express IEX 0
13 Lura IL LUR 0
14 Pors Grenland POR 0
Grupo 4
Sáb 22 Abr
Stord
2-5
Os Turn
Aalesund II
2-3
Varegg
Spjelkavik
2-1
Fjora
Fyllingsdalen
4-1
Haugesund II
Lysekloster
1-4
Brattvåg
Dom 23 Abr
SK Herd
3-3
Sotra
Seg 24 Abr
Førde
1-2
Brann II
Equipe / Pontos
1 Fyllingsdalen FYL 6
2 Os Turn OTF 4
3 Brattvåg BRA 4
4 Sotra SSK 4
5 Spjelkavik SPJ 4
6 Varegg VAR 4
7 Fjora FFK 3
 
8 Lysekloster LYS 3
9 Brann II BRA 3
10 SK Herd HER 2
11 Stord STO 1
12 Aalesund II AAL 0
13 Førde FOR 0
14 Haugesund II HAU 0
Grupo 5
Sex 21 Abr
Rødde FK
4-1
Orkla
Sverresborg
2-4
Molde FK II
Sáb 22 Abr
Rosenborg II
4-0
Mosjøen
Mo IL
4-2
Steinkjer
Træff
1-3
Stjørdals-Blink
Kolstad
3-2
Verdal
Dom 23 Abr
Strindheim
0-2
Junkeren
Equipe / Pontos
1 Stjørdals-Blink STB 6
2 Molde FK II MOL 6
3 Rødde FK ROD 6
4 Rosenborg II ROS 4
5 Junkeren IKJ 4
6 Verdal VER 3
7 Orkla ORK 3
 
8 Kolstad KOL 3
9 Træff TRA 3
10 Mo IL MOI 3
11 Steinkjer STE 0
12 Sverresborg SVE 0
13 Mosjøen MOS 0
14 Strindheim STR 0
Grupo 6
Sáb 22 Abr
Sortland
2-1
Skjervøy
Harstad
3-0
Alta II
Lørenskog
5-0
Funnefoss Vormsund
Tromso 2
2-3
Skjetten
Salangen
2-4
Senja
Dom 23 Abr
Fløya
0-0
Lillestrom II
Mjølner
1-2
Skedsmo
Equipe / Pontos
1 Skedsmo SKE 6
2 Sortland SOI 6
3 Lørenskog LOR 4
4 Harstad HAR 4
5 Skjetten SKJ 4
6 Senja SEN 3
7 Mjølner MJO 3
 
8 Lillestrom II LIL 2
9 Fløya FLO 2
10 Tromso 2 TRO 1
11 Skjervøy SIK 1
12 Funnefoss / Vormsund FVI 1
13 Salangen SAL 0
14 Alta II ALT 0

Follow BeSoccer on Facebook