We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. Ver os detalhes. Mais info e configurações. Aceitar
Liga Moldavia Transición
Sat 18 Nov
Zimbru Chişinău
1-1
Spicul
Dacia Chişinău
0-2
Petrocub
Zaria Balti
6-0
Dinamo-Auto
Speranţa
0-0
Sfintul Gheorghe
Milsami Orhei
0-2
Sheriff
Equipe / Pontos
1 Sheriff SHF 45
2 Milsami Orhei MIL 37
3 Dacia Chişinău DAC 26
4 Zaria Balti ZAR 24
5 Petrocub PET 23
 
6 Zimbru Chişinău ZIM 19
7 Speranţa Nisporeni SPE 18
8 FC Sfintul Gheorghe FCS 17
9 Spicul Chișcăreni SPI 14
10 Dinamo-Auto Cioburciu DIN 12
Divizia A
Sex 13 Oct
Real Succes
3-0
FC Edinet
Saxan Ceadir-Lunga
3-3
Cahul
Codru Lozova
1-2
Victoria Bardar
Iskra
1-3
Grănicerul
Zimbru II
0-0
Sparta Selemet
Seg 16 Oct
FC Sheriff II
6-0
Sîngerei
Equipe / Pontos
1 FC Victoria Bardar FCV 29
2 FC Sheriff II FCS 25
3 Sparta Selemet SPA 23
4 Cahul CAH 21
5 Grănicerul GRA 21
6 Sîngerei SIN 19
7 Zimbru II ZIM 18
 
8 Iskra ISK 16
9 Moldova 03 Ungheni MOL 11
10 Saxan Ceadir-Lunga II SAX 11
11 Real Succes REA 7
12 Codru Lozova COD 7
13 FC Edinet FCE 4
Grupo 1
Sat 18 Nov
Boldureşti
0-8
Bogzesti
FC Tighina
5-1
Codru Călărași
Fulger
4-1
Sinteza Căuşeni
CSF Cricova
1-8
Sireți
Steaua 57
3-0
Anina-ŞS
Equipe / Pontos
1 Sireți SIR 44
2 FC Tighina TIG 44
3 Steaua 57 CSS 38
4 Fulger CSF 32
5 Bogzesti BOS 31
 
6 Codru Călărași II COD 18
7 CSF Cricova CSF 15
8 Sinteza Căuşeni SIN 13
9 Boldureşti BOL 7
10 Anina-ŞS ANI 6
Grupo 2
Sat 18 Nov
Dava Soroca
0-0
Cruiz
Flacăra Făleşti
0-3
Speranța Drochia
FCM Ungheni
9-0
CF Riscani
Floreşti
2-1
Maiak Cioropcani
Zaria II
2-5
Intersport
Equipe / Pontos
1 Floreşti FLO 43
2 Dava Soroca DAV 39
3 Intersport Sănătăuca INT 36
4 FCM Ungheni UNG 33
5 Speranța Drochia FCS 26
 
6 Maiak Cioropcani FCM 21
7 Zaria II ZAR 18
8 CF Riscani CFR 16
9 Cruiz CRU 10
10 Flacăra Făleşti FLA 4
Champions League Grupo 5 »
Tue 21 Nov
18:00
Spartak Moskva
18:00
Maribor
Tue 21 Nov
20:45
Sevilla
20:45
Liverpool
Champions League Grupo 6 »
Tue 21 Nov
20:45
Man. City
20:45
Feyenoord
Tue 21 Nov
20:45
Napoli
20:45
Shakhtar Donetsk
Champions League Grupo 7 »
Tue 21 Nov
18:00
Beşiktaş
18:00
Porto
Tue 21 Nov
20:45
Monaco
20:45
RB Leipzig
Champions League Grupo 8 »
Tue 21 Nov
20:45
APOEL
20:45
Real Madrid
Tue 21 Nov
20:45
B. Dortmund
20:45
Tottenham Hotspur
Primera Division »
Tue 21 Nov
01:30 terminado
CA Huracán
1 - 0
Vélez Sarsfield INFO
Uefa Youth League »
Uefa Youth League Grupo 5 »
Uefa Youth League Grupo 6 »
Uefa Youth League Grupo 7 »
Uefa Youth League Grupo 8 »
Championship »
Tue 21 Nov
20:45
Aston Villa
20:45
Sunderland
Tue 21 Nov
20:45
Barnsley
20:45
Cardiff City
Tue 21 Nov
20:45
Brentford
20:45
Burton Albion
Tue 21 Nov
20:45
Bristol City
20:45
Preston North End
Tue 21 Nov
20:45
Derby County
20:45
Queens Park Rangers
Tue 21 Nov
20:45
Millwall
20:45
Hull City
Tue 21 Nov
20:45
Nottingham Forest
20:45
Norwich City
Tue 21 Nov
20:45
Sheffield United
20:45
Fulham
Tue 21 Nov
21:00
Bolton Wanderers
21:00
Reading
Friendly »
Copa Escocia »
Tue 21 Nov
20:45
Queen South
20:45
Montrose
Serie B Brazil »
League One »
Primera Nacional B »
Tue 21 Nov
00:30 terminado
Dep. Santamarina
1 - 0
Villa Dálmine INFO
Tue 21 Nov
01:05 terminado
JU Gualeguaychu
1 - 0
Deportivo Morón INFO
League Two »
Copa Lega Pro »
Tue 21 Nov
20:30
Calcio Padova 1910
20:30
Triestina
Tue 21 Nov
14:30
Paganese
14:30
Juve Stabia
Tue 21 Nov
16:30
Lecce
16:30
Bisceglie
Tue 21 Nov
14:30
Matera
14:30
Reggina
Tue 21 Nov
14:30
Trapani
14:30
Siracusa
PSL »
Segunda División México Grupo 1 »
First Division »
Conference North »
Conference South »
Tue 21 Nov
20:45
Bognor Regis Town
20:45
Oxford City
Tue 21 Nov
20:45
Braintree Town
20:45
Truro City
Tue 21 Nov
20:45
East Thurrock Uni.
20:45
Gloucester City
Tue 21 Nov
20:45
Havant
20:45
Chelmsford City
Tue 21 Nov
20:45
Dartford
20:45
Wealdstone
Conference »
Tue 21 Nov
20:45
Bromley
20:45
Aldershot Town
Tue 21 Nov
20:45
Dagenham Redbridge
20:45
Dover Athletic
Tue 21 Nov
20:45
Eastleigh
20:45
Maidenhead United
Tue 21 Nov
20:45
Gateshead
20:45
Barrow
Tue 21 Nov
20:45
Hartlepool United
20:45
FC Halifax Town
Tue 21 Nov
20:45
Leyton Orient
20:45
Chester
Tue 21 Nov
20:45
Macclesfield Town
20:45
Tranmere Rovers
Tue 21 Nov
20:45
Maidstone United
20:45
Boreham Wood
Tue 21 Nov
20:45
Sutton United
20:45
Torquay United
Tue 21 Nov
20:45
Woking
20:45
Ebbsfleet United
Tue 21 Nov
20:45
Fylde
20:45
Guiseley
Tue 21 Nov
20:45
Wrexham
20:45
Solihull Moors
Primera B Metropolitana »
Tue 21 Nov
21:00
Barracas Central
21:00
Tristán Suárez
Tue 21 Nov
21:00
Fénix Bs As
21:00
Atlanta
Serie D Grupo 7 »
Tue 21 Nov
14:30 Adiado
Ostia Mare Lidoca.
14:30
Lanusei
PFL »
Tue 21 Nov
13:00
Obod
13:00
Shortan
Non League Premier Grupo 1 »

Follow BeSoccer on Facebook