National Division
Sat 09 Dec
FC Rodange 91
0-4
Progrès
Dom 10 Dec
Victoria Rosport
15:00
US Hostert
F91 Dudelange
15:00
CS Pétange
RM Hamm Benfica
16:00
Racing Union Luxe.
Jeunesse d'Esch
16:00
Fola Esch
Mondorf Bains
16:00
Una Strassen
Differdange 03
16:00
US Esch
Equipe / Pontos
1 Progrès Nidderkuer PRO 27
2 F91 Dudelange F91 25
3 RM Hamm Benfica RMH 18
4 Differdange 03 DIF 16
5 Jeunesse d'Esch JEU 16
6 Fola Esch FOL 15
7 US Hostert USH 15
 
8 FC Rodange 91 FCR 14
9 CS Pétange CSP 13
10 US Mondorf les Bains USM 12
11 Victoria Rosport VIC 11
12 Una Strassen UNA 8
13 Racing FC Union Luxembourg RAC 6
14 US Esch ESC 3
Promotion d'Honneur
Dom 03 Dec
Rumelange
16:00
Erpeldange
Wiltz 71
16:00
Union Mertert
US Sandweiler
16:00
Blue Boys Muhlenb.
Mamer
16:00
Jeunesse Canach
Käerjéng 97
16:00
Swift Hesperange
Etzella Ettelbruck
16:00
Norden
Grevenmacher
16:00
Union
Equipe / Pontos
1 Käerjéng 97 KAE 25
2 Rumelange RUM 25
3 Etzella Ettelbruck ETZ 18
4 Wiltz 71 WIL 17
5 Blue Boys Muhlenbach BBM 15
6 Jeunesse Canach JEU 15
7 Union Mertert UME 14
 
8 Mamer MAM 12
9 Swift Hesperange SWI 12
10 Norden FFN 11
11 US Sandweiler USS 11
12 Erpeldange ERP 10
13 Grevenmacher GRE 7
14 Union Kayl-Tétange UKT 6
Grupo 1
Wed 06 Dec
Sporting Mertzig
4-1
Boevange/Attert
Thu 07 Dec
Lorentzweiler
3-1
Marisca Mersch
Bastendorf
1-2
Atert Bissen
Sex 08 Dec
Blô-Weiss
20:00
Alliance Aischdall
Dom 10 Dec
Alisontia Steinsel
16:00
Minerva Lintgen
Orania Vianden
16:00
Kehlen
Steinfort
16:00
Wincrange
Equipe / Pontos
1 Atert Bissen ATE 25
2 Sporting Mertzig MER 21
3 Lorentzweiler LOR 19
4 Marisca Mersch MAR 19
5 Minerva Lintgen MLI 17
6 FC Alliance Aischdall HE FCA 17
7 Steinfort STE 16
 
8 Alisontia Steinsel ALI 14
9 Blô-Weiss Medernach BWM 11
10 Kehlen KEH 9
11 Wincrange WIN 8
12 Orania Vianden ORA 7
13 Boevange/Attert BOE 2
14 Bastendorf BAS 1
Premier League »
Seg 18 Dec
21:00
Everton
21:00
Swansea City
La Liga »
Seg 18 Dec
21:00
Málaga
21:00
Real Betis
Portuguese Liga »
Seg 18 Dec
20:00
Moreirense
20:00
Vitória Guimarães
Seg 18 Dec
22:00
Porto
22:00
Marítimo
Clausura Playoffs »
Seg 18 Dec
01:00 terminado
Santa Fe
2 - 2
Millonarios INFO
Super League »
Seg 18 Dec
18:30 Em jogo 57'
Levadiakos
0 - 0
Panionios
Süper Lig »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 80'
Goztepe
1 - 1
Konyaspor
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 81'
Fenerbahçe
2 - 0
Karabukspor
Clausura Uruguay Grupo 3 »
Seg 18 Dec
00:00 terminado
Sud América
(2)1-1(4)
El Tanque Sisley INFO
2. Liga »
Seg 18 Dec
20:30
FC St. Pauli
20:30
Bochum
Liga 1 »
Seg 18 Dec
19:00 Em jogo 39'
Poli Timişoara
0 - 0
Dinamo Bucureşti
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Voluntari
3 - 0
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe INFO
Ligue 2 »
Seg 18 Dec
20:45
Lens
20:45
Tours
HNL »
Seg 18 Dec
14:00 terminado
NK Slaven Belupo
2 - 2
Lokomotiva INFO
Ekstraklasa »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 85'
KS Górnik Zabrze
0 - 4
Cracovia Krakow
Lega Pro 1 Grupo 1 »
Seg 18 Dec
20:45
Livorno
20:45
Piacenza
1. Lig »
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Adanaspor
0 - 0
Istanbulspor AS INFO
Non League Premier Grupo 3 »
Seg 18 Dec
20:45
Dorchester Town
20:45
Farnborough
Liga A1 »
GNEF 1 »
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Wydad Casablanca
0 - 1
Ittihad Tanger INFO
1 Divison Cyprus »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 82'
Alki Oroklini
2 - 1
Paphos
Premier League »
Seg 18 Dec
16:00 terminado
Al Nasr
2 - 3
Al-Masry INFO
Seg 18 Dec
18:30 Em jogo 53'
El Dakhleya
0 - 0
ENPPI
3. Lig Grupo 3 »
Seg 18 Dec
11:00 terminado
Elazig
3 - 4
Kizilcabolukspor INFO
FA Trophy »
Premier League »
Seg 18 Dec
01:00
Montego United
01:00
Harbour View
Liga Leumit »
Seg 18 Dec
18:00 Em jogo 85'
Hapoel Eran Hadera
2 - 3
Hapoel Marmorek
Premier Division »
Seg 18 Dec
00:00
Empire
00:00
Parham
I League »
Seg 18 Dec
09:30 terminado
Aizawl
0 - 1
Shillong Lajong INFO
Seg 18 Dec
15:30 terminado
Minerva
1 - 0
Pailan Arrows INFO
Premier League »
Seg 18 Dec
19:00 Em jogo 42'
Gzira United
2 - 2
Lija
Liga Reservas Belga »
Copa Irán »
Seg 18 Dec
11:15 terminado
Khouneh
2 - 0
Gostaresh Foulad INFO
Tercera Israel Grupo 1 »
Seg 18 Dec
11:45 terminado
Maccabi Tzur Shal.
0 - 0
Hapoel Umm al-Fahm FC INFO

Follow BeSoccer on Facebook