Invierno Costa Rica
Wed 22 Nov
Carmelita
0-1
CS Herediano
Guadalupe
1-1
UCR
Thu 23 Nov
LD Alajuelense
3-2
Limón
CS Cartaginés
2-2
AD Grecia
Pérez Zeledón
4-0
Municipal Liberia
Deportivo Saprissa
1-2
Santos Guápiles
Equipe / Pontos
1 CS Herediano CSH 54
2 Deportivo Saprissa SAP 43
3 Santos de Guápiles SAN 40
4 Pérez Zeledón PER 36
5 LD Alajuelense LDA 31
6 AD Grecia GRE 31
 
7 Limón LFC 30
8 CS Cartaginés CSC 23
9 UCR UCR 20
10 Carmelita ADC 18
11 Guadalupe GUA 16
12 Municipal Liberia MUN 14
Grupo 2
Thu 14 Dec
Santos Guápiles
1-1
Pérez Zeledón
Deportivo Saprissa
1-0
CS Herediano
Equipe / Pontos
1 Pérez Zeledón PER 10
2 Deportivo Saprissa SAP 10
 
3 CS Herediano CSH 6
4 Santos de Guápiles SAN 2
Verano Costa Rica
Dom 07 Jan
Carmelita
-
CS Cartaginés
AD Grecia
-
LD Alajuelense
Municipal Liberia
-
Deportivo Saprissa
Limón
-
Pérez Zeledón
Santos Guápiles
-
Guadalupe
UCR
-
CS Herediano
Equipe / Pontos
1 Carmelita ADC 0
2 Pérez Zeledón PER 0
3 CS Herediano CSH 0
4 Guadalupe GUA 0
5 CS Cartaginés CSC 0
6 LD Alajuelense LDA 0
 
7 UCR UCR 0
8 Santos de Guápiles SAN 0
9 Limón LFC 0
10 Municipal Liberia MUN 0
11 AD Grecia GRE 0
12 Deportivo Saprissa SAP 0
Liga de Ascenso Apertura Costa Rica
Dom 05 Nov
Cartagena AD
1-0
San Carlos
AD Cofutpa
3-0
Barrio México
Guanacasteca
1-2
Jicaral Sercoba
Puntarenas FC
0-1
Santa Ana
Curridabat
2-2
Escazuceña
Aserrí
0-2
Turrialba
Sporting José
2-0
AS Pumas
Uruguay Coronado
4-1
Cariari Pococí
Equipe / Pontos
1 Jicaral Sercoba ADR 36
2 AD Cofutpa COF 35
3 Puntarenas FC PFC 34
6 San Carlos SAN 26
9 Santa Ana SAN 24
13 Santa Rosa STR 20
15 Cartagena AD CAR 16
16 Guanacasteca GUA 15
18 Barrio México BAR 0
 
4 Turrialba TUR 31
5 Sporting San José SPO 27
7 AS Pumas PUM 26
8 Escazuceña ESC 25
10 Curridabat OSA 23
11 CS Uruguay Coronado CSU 23
12 Cariari Pococí CAR 22
14 Aserrí ASE 17
17 Jacó Rays JAC 6
Liga de Ascenso Clausura Costa Rica
Dom 14 Jan
Guanacasteca
-
Santa Ana
AD Cofutpa
-
Jicaral Sercoba
San Carlos
-
Barrio México
Santa Rosa
-
Cartagena AD
Sporting José
-
Cariari Pococí
Aserrí
-
AS Pumas
Curridabat
-
Turrialba
Jacó Rays
-
Escazuceña
Equipe / Pontos
1 Guanacasteca GUA 0
2 Cartagena AD CAR 0
7 Puntarenas FC PFC 0
8 Santa Ana SAN 0
9 Jicaral Sercoba ADR 0
10 Barrio México BAR 0
15 Santa Rosa STR 0
16 San Carlos SAN 0
17 AD Cofutpa COF 0
 
3 CS Uruguay Coronado CSU 0
4 Cariari Pococí CAR 0
5 AS Pumas PUM 0
6 Turrialba TUR 0
11 Jacó Rays JAC 0
12 Curridabat OSA 0
13 Aserrí ASE 0
14 Sporting San José SPO 0
18 Escazuceña ESC 0
RESULTADOS DE FUTEBOL
FIFA World Club Cup »
Sat 16 Dec
18:00
Real Madrid
18:00
Grêmio Porto Alegre
Sat 16 Dec
15:00
Al Jazira
15:00
Pachuca
Premier League »
Sat 16 Dec
16:00
Arsenal
16:00
Newcastle
Sat 16 Dec
16:00
Brighton Hove Alb.
16:00
Burnley
Sat 16 Dec
16:00
Chelsea
16:00
Southampton
Sat 16 Dec
13:30
Leicester
13:30
Crystal Palace
Sat 16 Dec
18:30
Man. City
18:30
Tottenham Hotspur
Sat 16 Dec
16:00
Stoke City
16:00
West Ham
Sat 16 Dec
16:00
Watford
16:00
Huddersfield Town
La Liga »
Sat 16 Dec
18:30
Eibar
18:30
Valencia
Sat 16 Dec
16:15
Athletic
16:15
R. Sociedad
Sat 16 Dec
20:45
Atlético
20:45
Alavés
Serie A »
Sat 16 Dec
15:00
Inter
15:00
Udinese
Sat 16 Dec
20:45
Roma
20:45
Cagliari
Sat 16 Dec
18:00
Torino
18:00
Napoli
Bundesliga »
Sat 16 Dec
18:30
B. Dortmund
18:30
Hoffenheim
Sat 16 Dec
15:30
Köln
15:30
Wolfsburg
Sat 16 Dec
15:30
Werder Bremen
15:30
Mainz 05
Sat 16 Dec
15:30
Eintracht
15:30
Schalke 04
Sat 16 Dec
15:30
FC Augsburg
15:30
SC Freiburg
Sat 16 Dec
15:30
Stuttgart
15:30
Bayern München
Ligue 1 »
Sat 16 Dec
20:00
Caen
20:00
Guingamp
Sat 16 Dec
20:00
Dijon FCO
20:00
Lille
Sat 16 Dec
20:00
Montpellier
20:00
Metz
Sat 16 Dec
17:00
Rennes
17:00
PSG
Sat 16 Dec
20:00
Strasbourg
20:00
Toulouse
Sat 16 Dec
20:00
Troyes
20:00
Amiens SC
Eredivisie »
Sat 16 Dec
18:30
Heerenveen
18:30
NAC Breda
Sat 16 Dec
18:30
Willem II
18:30
PEC Zwolle
Sat 16 Dec
19:45
PSV
19:45
ADO Den Haag
Sat 16 Dec
20:45
Twente 1965
20:45
Vitesse
Sat 16 Dec
20:45
Roda JC
20:45
VVV Venlo
Portuguese Liga »
Sat 16 Dec
17:00
Feirense
17:00
Vitória Setúbal
Sat 16 Dec
19:15
Estoril
19:15
Desportivo Aves
Sat 16 Dec
21:30
Sporting Braga
21:30
Belenenses
Championship »
Sat 16 Dec
16:00
Birmingham City
16:00
Queens Park Rangers
Sat 16 Dec
16:00
Bolton Wanderers
16:00
Burton Albion
Sat 16 Dec
16:00
Brentford
16:00
Barnsley
Sat 16 Dec
16:00
Bristol City
16:00
Nottingham Forest
Sat 16 Dec
18:30
Cardiff City
18:30
Hull City
Sat 16 Dec
16:00
Derby County
16:00
Aston Villa
Sat 16 Dec
16:00
Ipswich Town
16:00
Reading
Sat 16 Dec
16:00
Leeds
16:00
Norwich City
Sat 16 Dec
16:00
Millwall
16:00
Middlesbrough
Sat 16 Dec
16:00
Preston North End
16:00
Sheffield United
Sat 16 Dec
16:00
Sunderland
16:00
Fulham
Segunda División »
Sat 16 Dec
20:30
Albacete
20:30
Real Zaragoza
Sat 16 Dec
18:00
Reus Deportiu
18:00
Granada
Sat 16 Dec
20:00
Almería
20:00
Córdoba
Sat 16 Dec
16:00
Osasuna
16:00
Numancia
Sat 16 Dec
18:00
Real Valladolid
18:00
Lorca
Premier League »
Sat 16 Dec
13:30
Aberdeen
13:30
Hibernian FC
Sat 16 Dec
16:00
Dundee
16:00
Partick Thistle FC
Sat 16 Dec
16:00
Hamilton
16:00
Ross County FC
Sat 16 Dec
16:00
Kilmarnock
16:00
Motherwell
Sat 16 Dec
16:00
Rangers FC
16:00
St. Johnstone
Super League »
Sat 16 Dec
16:15
AEK Athens
16:15
Apollon Smirnis
Sat 16 Dec
14:00
Kerkyra
14:00
Atromitos
Sat 16 Dec
18:30
Platanias
18:30
PAOK
Süper Lig »
Sat 16 Dec
17:30
Trabzonspor
17:30
Bursaspor
Sat 16 Dec
12:00
Genclerbirligi SK
12:00
Kasimpasa
Sat 16 Dec
14:30
Alanyaspor
14:30
Sivasspor
Serie B »
Sat 16 Dec
15:00
Avellino
15:00
Ascoli
Sat 16 Dec
15:00
Carpi
15:00
Frosinone
Sat 16 Dec
15:00
Cremonese
15:00
Empoli
Sat 16 Dec
15:00
Palermo
15:00
Ternana Calcio
Sat 16 Dec
15:00
Parma
15:00
Cesena
Sat 16 Dec
15:00
Perugia
15:00
AS Bari
Sat 16 Dec
15:00
Pro Vercelli
15:00
Spezia
Sat 16 Dec
15:00
Virtus Entella
15:00
Salernitana
Pro League »
Sat 16 Dec
20:00
AS Eupen
20:00
Sint-Truiden
Sat 16 Dec
20:00
Kortrijk
20:00
Mechelen
Sat 16 Dec
20:30
Lokeren
20:30
Waasland-Beveren
Sat 16 Dec
18:00
Standard Liège
18:00
KAA Gent
2. Liga »
Liga 1 »
Ligue 2 »
Sat 16 Dec
14:55
Stade de Reims
14:55
Valenciennes
Super League »
Sat 16 Dec
19:00
St. Gallen
19:00
Sion
Sat 16 Dec
19:00
Thun
19:00
FC Lugano
League One »
Segunda División B Grupo 1 »
Sat 16 Dec
16:30
Coruxo
16:30
Sanse
Segunda División B Grupo 2 »
Sat 16 Dec
19:00
Arenas de Getxo
19:00
Sporting B
Sat 16 Dec
15:45
Lealtad
15:45
Barakaldo
Segunda División B Grupo 3 »
Sat 16 Dec
16:00
Valencia Mestalla
16:00
Badalona
Sat 16 Dec
16:00
Llagostera
16:00
Hércules
Segunda División B Grupo 4 »
Sat 16 Dec
17:00
Écija Balompié
17:00
Cartagena
Sat 16 Dec
16:00
Lorca Deportiva
16:00
CD Badajoz

Follow BeSoccer on Facebook